09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

office

آموزش زبان انگلیسی با فیلم

با یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، همانند یک بومی میتوانید انگلیسی صحبت کنید. دیدن فیلم باعث آموزش اصطلاحات و کلمات کاربردی و روزمره میشود. لیکن برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم شما نیازمند استفاده از روش درست آن هستید. خیلی از معلمان و دانش آموزان سعی در یادگیری زبان تنها با تماشا کردن فیلم ها و برنامه های تلویزیونی دارند. تماشای فیلم وقتی بیشتر چیزی را که میشنوید متوجه نمیشوید اصلا مؤثر نیست و بدین صورت شما چیز مفیدی یاد نخواهید گرفت.
روش فیلم دیدن آسان، روش قدرتمندی برای یادگیری کامل لغات جدید، عبارات و اصطلاحات، دستور زبان و تلفظ صحیح چیزی که شما میشنوید میباشد.
با استفاده از این روش، شما هر صحنه از فیلم را قبل از دیدن صحنه های بعدی کاملا آموزش خواهید دید و تمرین خواهید کرد. هدف این روش، آموزش کامل و عمیق میباشد بصورتی که مطلب آموزش داده شده را هرگز فراموش نخواهید کرد.

مشخصات دوره

نوع دوره : فشرده
طول دوره : 8ترم
طول ترم : 18جلسه
مدت زمان هر جلسه : 18 دقیقه
دوره مرتبط : دوره بحث آزاد و دوره مکالمه

چرا یادگیری زبان با فیلم و تلویزیون؟

با آموزش زبان با فیلم، شما زبانی را که توسط افراد بومی استفاده شده و رایج است را یاد میگیرید .در فیلم ها، تلفظ درست و طبیعی کلمات، لغات پرکاربرد روزمره، قواعد استفاده شده، عبارات رایج و ضرب المثل ها را میشنوید. بهتر از این اینکه با داستان های احساسی و جذاب این مطالب را یاد میگیرید. فیلم ها و تلویزیون روش قدرتمند و لذت بخشی برای یادگیری زبان هستند.
این روش یادگیری عمیق زبان انگلیسی با فراگرفتن کامل تمام مطالب میباشد. در طی یادگیری زبان با فیلم، در ابتدا روند یادگیری کند میباشد. یادگیری کامل اولین فیلم شما ممکن است چندین هفته زمان ببرد. با این وجود با ادامه ی این روش، سرعت یادگیری شما بیشتر و بیشتر میشود. با تمام وجود به مسیر خود ادامه دهید و از یادگیری زبان با فیلم لذت ببرید.

یادگیری از طریق فیلم انگیزشی و لذت بخش است.

انگیزه یکی از مهمترین عوامل یادگیری موفقیت آمیز زبان دوم میباشد. فیلم ها و برنامه های تلویزیونی بخش جدایی ناپذیری از زندگی دانش آموزان میباشند پس استفاده از آنها در کلاس های زبان کاملا منطقی و موثر میباشد. فیلم دیدن، به عنوان عامل انگیزشی، یادگیری زبان را لذت بخش و همچنین سرگرم کننده میکند.

فیلم زبان واقعی و متنوع را در اختیار شما قرار میدهد.

مزیت دیگر فیلم ها قرار دادن منبعی از زبان واقعی و متنوع در اختیارشما میباشد. فیلم نمونه هایی از زبانی که در موقعیت ها و شرایط واقعی خارج از کلاس مورد استفاده قرار میگیرند را در اختیار دانش آموزان میگذارد و دانش آموزان را با اصطلاحات کارآمد و روان بودن گفتار آشنا میکند. اگر دانش آموزان در محیطی به زبان انگلیسی زندگی نمیکنند، تنها راه فراهم آوردن محیط واقعی انگلیسی برای آنها استفاده از فیلم و برنامه های تلویزیونی میباشد.

فیلم زمینه بصری به شما میدهد.

دیدنی بودن فیلم، به دلیل آسان کردن قابل فهم بودن زبان در یک بستر بینایی، آنرا به یک ابزار یادگیری بسیار ارزشمند تبدیل کرده است. فیلم قدرت فهم و درک دانش آموزان را بصورت همزمان، بوسیله توانمند کردن آنها در شنیدن تبادلات زبان و دیدن حرکات بدن و صورت، یاری میکند. این نشانه های بصری از پیام کلام پشتیبانی میکنند و باعث تمرکز توجه بیننده میشوند.

متنوع و منعطف

فیلم ، با گسترش دامنه منابع و روش های تدریس و کمک به دانش آموزان در جهت توسعه دادن مهارت های ارتباطی، میتواند تنوع و انعطاف را به کلاس بیافزاید. برای مثال یک فیلم یا صحنه ای از آن میتواند به عنوان تمرینی برای خواندن یا شنیدن استفاده شود و یا به عنوان الگو برای نوشتن و صحبت کردن.
همچنین فیلم میتواند به عنوان سرآغازی برای کارهایی مانند گفتگو، مباحثه درباره موضوعات اجتماعی، بازی کردن نقش ها، بازسازی دیالوگ ها و یا خلاصه کردن استفاده شود. همچنین میتوان با پخش فیلم های مختلف تنوع بیشتری به کلاس اضافه کرد. مانند فیلم های طولانی، صحنه های کوتاهی از فیلم، فیلم های کوتاه و فیلم های تبلیغاتی

7 فیلم پیشنهادی برگزیده کلاسیک و مدرن برای یادگیری زبان انگلیسی
به همراه دلایل آنها. (دوره های فیلم بر اساس محتوای جامع و منحصر بفرد و مجزا از فیلم های پیشنهادی صورت میگیرد)

Forrest Gump

فارست گامپ در ایستگاه منتظر اتوبوس است، که در این فاصله شروع به گفتن داستان گذشته خود به برخی غریبه ها میکند. داستان غم انگیز او با خود او به عنوان یک کودک آغاز میشود. زمانی. که مشکلی برای پاهای او به وجود آمده بوده و او مجبور به پوشاندن آنها می شده. در آن زمان او مورد آزار و اذیت بچه های دیگر قرار می گرفته است.
در نهایت او جنی را به عنوان یک دختر جوان ملاقات می کند. او عاشق جنی می شود و آنها بهترین دوستان یکدیگر می شوند. یک روز هنگامی او در حال فرار از دست بچه هایی است که او را آزار ‌ اذیت می کنند متوجه می شود که او بسیار در دویدن سریع است که در نهایت منجر به کمک هزینه دانشگاهی برای او می شود در صورتی که او پسر خیلی باهوشی هم نیست.
این یک فیلم کامل برای یادگیری زبان انگلیسی بوده زیرا به خاطر مشکلات روانی فارست گامپ سخن گفتن او آرام است. زبان بدون عارضه و واضح آن باعث پیگیری آسان میشود. همچنین بعضی از بخشهای مهمی از تاریخ و فرهنگ ایالات متحده امریکا به شما آموزش داده خواهد شد.

شما همچنین در مورد دخالت ایالات متحده در جنگ ویتنام و جنبش معروف هیپی در دهه 60 اطلاعات کسب خواهید کرد.

The Breakup

گری و بروک یکدیگر را در بازی Cubs در شیکاگو ملاقات می‌کنند. آنها بلافاصله جذب یکدیگر شده و بروک حس طنز گری را بسیار میپسندد. آنها خیلی زود با هم یک آپارتمان میخرند. بروک مدیر یک گالری هنریست و گری یک راهنمای اتوبوس گردش گری است. بنابراین پس زمینه آنها بسیار متفاوت است. نهایتا بعد از شروع زندگی مشترک خیلی زود متوجه میشوند که منافع و عقیده های بسیار متفاوتی دارند. آنها تصمیم به جدایی می‌گیرد اما نمیدانند که با آپارتمانشان چه کنند.
این فیلم پر از زبان عامیانه و روزمره است که در بسیاری از شرایط اجتماعی استفاده می‌شود. شما زبان مربوط به برقراری ارتباط با یک شریک زندگی را میشنوید و همچنین برخی از خطوط مشترک مورد استفاده در یک بحث را یاد میگیرید. این یک فیلم خنده دار است که به راحتی قابل درک است که زبان طنز در آن واضح و ساده بیان میشود.

Cast Away

این فیلم یك یك درام ماجراجویی آمریكاییست كه به دنبال چاك نولاند (Tom Hanks) یك تحلیل گر سیستم كه باید در سراسر جهان برای حل مشكلات در مراكز FedEx سفر كند میپردازد. چاك در زمان كریسمس برای یك سفر كاری به مالزی دعوت شده است.
هواپیمای او با طوفان شدیدی برخورد كرده كه در جایی در اقیانوس ارام سقوط میكند. چاك موفق به فرار از هواپیمای سقوط كرده میشود و خود را به یكی از قایق های نجات میرساند كه در نهایت او را به یك ساحل ناشناس میبرد.
این داستان به دنبال چاك و بقای او در یك جزیره دو افتاده می پردازد.
بیشتر گفت و گو ها در این فیلم به صورت یك مونولو گ است (یك نفر صحبت میكند) هیچ روابط پیچیده ای بین شخصیت ها ی این فیلم وجود ندارد كه باعث میشود تا درك این فیلم بسیار ساده باشد. تام هنكس با صدای واضح و اهسته خود شناخته شده است كه برای هر آموزنده زبان انگلیسی مناسب و قابل درك است.

The Hunger Games

این داستان در آینده تنظیم شده و مربوط به یك قومی به نام Panam میباشد. هر سال دو نفر از طریق قرعه كشی انتخاب میشوند تا در بازیهای گرسنگی مبارزه كنند. این داستان درباره Katniss دختر 16 ساله از ناحیه 12 است كه تحت آموزش شدید و حرفه ای قرار گرفته و در نهایت به نمایندگی از منطقه خود انتخاب شده تا در 74 بازی سالیانه گرسنگی شركت كند.

دلیل انتخاب این فیلم:
این یك فیلم بسیار بصری است و هر انچه را كه شما در گفتگو از دست میدهید را میتوانید به صورت بصری مشاهده كنید.

با اینكه حركات در این فیلم بسیار سریع است، زبان و بیان در این فیلم بسیار ساده بوده و بر خلاف فیلم های تخیلی كه بر اساس قرار گرفتن در زمان آینده ساختار پیچیده ای دارند طراحی و ساخته نشده است. لحجه واضح آمریكای شمالی در این فیلم باعث میشود تا شما هیچ مشكلی در درك كاراكتر ها نداشته باشید. همچنین شخصیت ها خیلی سریع صحبت نمیكنند و به راحتی درك انچه در حال انجام است امكان پذیر است.

Social Media

آیا میخواهید تاریخ اختراع فیسبوك را بدانید؟
این داستان به مارك زاكربرگ جوان، دانشجوی خسته دانشگاه كه میخواهد انقلابی در نحوه ارتباط با دیگران بر پا كند میپردازد و نشان میدهد كه چگونه زاكربرگ به طور تصادفی شهرت پیدا میكند و بیلیونر میشود. اما در انتها ...
بسیاری از دوستان قدیمی او حتی كسانی که بسیار به او نزدیك هستند میخواهند كه او شكست بخورد. او در نهایت نشان میدهد كه از لحاظ مادی بی نیاز بوده اما از لحاظ معنوی دوستان بسیار كمی دارد.
در همین راستا ار چندین بار در دادگاه حاضر میشود و این سوال مطرح میشود كه آیا این مارك زاكربرگ است كه بعنوان مخترع بزرگترین رسانه اجتماعی معرفی شده است؟
این فیلم به دلایل زیر یكی از بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی میباشد:
این فیلم نوشته Aaron Sorkin است. او معروف به گفتگوی طبیعی و خطوط خنده دار در نوشته هایش است كه باعث میشود تماشای این فیلم بسیار لذت بخش باشد, و البته با دركی اسان. همچنین تقریبا همه افراد فیسبوك را میفهمند و میدانند، بنابراین شما به طور اتوماتیك میتوانید با فیلم ارتباط برقرار كنید. لازم به ذكر است كه شما همچنین میتوانید بسیاری از واژگان انگلیسی مربوط به گامپیوتر، فناوری و شبكه های اجتماعی را بیاموزید.

Toy Story

یك انیمیشن كارتونیست كه داستانش مربوط به پیدا كردن پسر جوانی به نام اندی میباشد. اندی با اسباب بازی های خود در اتاق بازی میكند، او اغلب دوست دارد تا با یكی از اسباب بازیهای خود به نام وودی بازی كند. هنگامی كه اندی ناپدید مبشود اسباب بازی ها به زندگی میرسند و جان میگیرند. مادر اندی به او یك اسباب بازی به نام Buzz lightyar به عنوان هدیه تولد داده است كه به اسباب بازی جدید مورد علاقه او تبدیل شده است.
فیلم های انیمیشن مانند داستان اسباب بازی معمولا برای هدف قرار دادن مخاطبان جوان تر قرار میگیرد. این بدین معناست كه داستان و واژگان مورد استفاده پیچیده نیستند. ختی اگر فیلم برای مخاطب نوجوان طراحی شده باشد، احساس نمیشود زیرا كه كارگردان با استفاده از كمی حس طنز ان را برای بزرگسالان نیز جذاب كرده است.

500Days of Summer

این یک داستان عشقی معمولی نیست، در 8 ژانویه یک معمار جوان به نام تام هانسن با سامر فین ملاقات میکند. او تقریبا دچار عشق سامر در لحظه اول می‌شود و در چند ماه آینده زمان زیادی را با هم سپری میکنند.
تام به شدت وابسته می‌شود و نمیتواند حتی زمانی که سامر به او می‌گوید که به این عشق باور ندارد از او بگزرد.
علارقم زمان بسیار زیادی که با هم سپری میکنند سامر نمیتواند احساس مشترکی‌با تام داشته باشد. پس از چندین سال آنها مجددا یکدیگر را میبینند و سامر به تام می‌گوید که حق با او بوده و او پشیمان است.
متن این فیلم زبان انگلیسی بسیار ساده ای دارد و درک آن از دیدگاه یک فرد است که پیگیری آن را بسیار آسان میکند. این داستان عشق معمولی شما نیست و از ابتدا مخاطب را به خود جذب میکند.

ثبت نام

خود را در اولویت قرار دهید


جلسه مشاوره آموزشی و تعیین سطح رایگان

فرم رزرو


اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد. بزودی با شما تماس خواهیم گرفت.