09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

آموزشگاهی خوب است که... - بررسی مهمترین ویژگی های یک آموزشگاه ایده آل

      5 از 4 رای

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی دارای چه خصوصیتی است؟

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی دارای چه خصوصیتی است؟

انتخاب آموزشگاه زبان انگلیسی خوب از حساسیت بالایی برخوردار است. اگر زبان آموزان ویژگی‌های یک آموزشگاه زبان خوب را بدانند قطعا در تصمیم‌گیری خود برای انتخاب آموزشگاه زبان راحت‌تر خواهند بود. در این مقاله سعی بر آن است تا  8 مورد از مهمترین ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب ارائه گردد.

زبان آموزان در سراسر جهان برای موفقیت و یادگیری بهتر زبان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آموزشگاه زبان خوب نیاز دارند. با توجه به شاخص‌هایی مثل شدت رقابت، تعداد زیاد آموزشگاه‌های زبان و همچنین انبوهی از اطلاعات، در بسیاری از مواقع زبان‌آموزان برای انتخاب آموزشگاه زبان خوب سردرگم و مردد می‌شوند.

عوامل مختلفی وجود دارد که باعث تمایز آموزشگاه‌های زبان می‌‌شود در ادامه چند مورد از مهمترین عوامل موثر در انتخاب یک آموزشگاه زبان موثر و مناسب ارائه خواهد شد.

مدیریت توانمند

اولین ویژگی آموزشگاه زبان خوب داشتن رهبر و مدیری توانمند است. زمانی که مدیران، کارمندان و اعضای هیئت مدیره یک آموزشگاه، رهبری و مدیریت قوی دارند، زبان آموزان عملکرد بهتری خواهند داشت زیرا این رهبران دائما مدرسان و همکاران خود را تشویق به یادگیری و تقویت مهارت‌های روز می‌کنند تا چالش‌ها و مشکلات زبان آموزان را با شیوه‌ها و راهکارهای تکنولوژی محور رفع کنند.

سیستم ارزیابی مداوم و تشویق و تکریم زبان آموزان

در آموزشگاه‌های خوب، به صورت منظم سیستم‌های آموزشی، روش‌های تدریس، دانش مدرسین و همچنین وضعیت و سطح زبان آموزان با شیوه‌های نوین ارزیابی می‌شود تا زمینه‌هایی که نیاز به تقویت و بازنگری دارد را کشف و آنها را توسعه و بهبود دهند.

 

 

افزایش عزت نفس، کشف مهارت‌ها و بهبود مهارت‌های فردی و تیمی زبان‌آموزان

عامل دیگری که باعث تمایز آموزشگاه‌های زبان از همدیگر می‌شود انتظار بالای آنها از مدرسین و زبان‌آموزان است. تحقیقات علم روانشناسی در زمینه آموزش نشان داده، زمانی که شما از شخصی انتظار بالاتری دارید و در صورت تحقق فرد مورد تشویق قرار می دهید موجب بهبود عملکرد آن شخص می‌‌شوید.  بنابراین آموزشگاه‌هایی که از زبان آموزان و مدرسین انتظارات بالایی دارند و به آنها ارج می‌نهند موجب افزایش عزت نفس، کشف مهارت‌ها و بهبود مهارت‌های فردی و تیمی زبان‌آموزان و مدرسین می‌شوند.

ارائه برنامه و چارت آموزشی مناسب

ویژگی دیگری که آموزشگاه‌های زبان موثر و موفق دارند داشتن اهداف، چارت آموزشی برای مدرسین و زبان‌آموزان به صورت منحصر به فرد است.

زمانی که وارد یک آموزشگاه حرفه‌ای زبان می‌شوید باید آن مجموعه بتواند چارت آموزشی مناسب در راستای اهداف شما مشخص کند تا نه تنها سردرگم نشوید بلکه حس کنید از شما حمایت نیز می‌شود. این ساختار باید به گونه ای باشد که زبان آموز در هر زمان از مسیر آموزشی بتواند ببیند که در حال حاظر در کجا (چه از حیث زمان و چه از حیث مهارتهای آموزشی) ایستاده است. یعنی دقبقا بداند چه مقدار از مسیر آموزشی را گذرانده، اکنون در چه جایگاهی هست و چه مقدار از مسیر آموزشی اش مانده است.

فضای مناسب آموزشی

یکی دیگر از اساسی‌ترین ویژگی‌های یک آموزشگاه‌ موفق این است که فضای مناسبی داشته باشد. فضای مناسب آموزشی شامل اندازه آموزشگاه و کلاس‌ها، زمان یادگیری، کیفیت تجهیزات و تکنولوژی مورد استفاده برای آموزش، شیوه‌های نوین آموزشی، ایجاد محیط مفرح و بستر مناسب برای یادگیری همراه با سرگرمی، استفاده از روش‌های خلاقانه آموزشی و ترغیب زبان آموزان به استفاده از این شیوه‌ها، فراهم کردن امکانات رفاهی و فراهم آوردن مواد و منابع آموزشی مناسب است که می‌تواند منجر به بهبود مهارت‌های زبان آموزان شود.

 

ساختار سازمانی مناسب جهت ارائه خدمات

داشتن ساختار سازمانی مناسب جهت ارائه خدمات

تحقیقات نشان داده که آموزشگاه‌های موفق دارای برنامه و سازماندهی قوی هستند و این یکی از عوامل کلیدی  موفقیت آموزشگاه‌ها است. این آموزشگاه‌ها دارای محیط پویا، انعطاف پذیر، شرایط محیطی و درسی مناسب و باکیفیت هم از نظر خدمات دهی و هم از نظر ظاهری هستند. ارائه این فضاها باعث کسب تجربه‌ مثبت زبان آموزان از آموزشگاه‌های زبان می‌گردد.

در واقع یکی از شاخص‌های انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب از طرف زبان آموزان، ارتباط موثر آنها با مدرسین می باشد.

استفاده از سیستم آموزش ترکیبی

امروزه استفاده ازروشهای سنتی، تکراری و خسته کننده در آموزش زبان به نوعی با شکست همراه است. بنابراین آموزشگاه ها باید خود را با راهکارهای نوین و بروز جهانی همراه کنند. در سیستم آموزش ترکیبی، زبان‌آموزان می‌توانند علاوه بر آموزش حضوری در کلاس درس، به صورت آنلاین به محتوای آموزشی و همچنین محتوای پیشرفته همان جلسه دسترسی داشته باشد و در هر زمان و مکانی که تمایل داشته باشد مطالب آموزشی را مرور کرده، تمرینات و تکالیف خود را نیز انجام دهد. (این روش ترکیبی از آموزش حضوری و آنلاین است که مزایای هر دو نوع آموزش را به همراه خود دارد و از محبوبترین روشهای آموزشی روز دنیا محسوب می شود.)

ارائه محتوای آموزشی بصورت چندرسانه ای

با توجه به محدودیت‌هایی مانند ترافیک و زمان که معمولا مخاطبین دارند خدمات آنلاین و غیر حضوری موسسات می‌تواند در صرفه جویی زمان و انرژی کارآموز موثر باشد.

ارائه محتوای آموزشی بصورت چندرسانه ای

محتوای مالتی مدیا تلفیقی از متن، تصویر، انیمیشن، ویدئو و فایل‌های صوتی است. ارائه محتوای آموزشی بصورت چند رسانه ای علاوه بر اینکه موجب ایجاد تنوع در محتوای آموزشی و پیشگیری از به وجود آمدن یکنواختی و کسالت در زبان‌آموزان می‌شود، باعث پیوستگی در نوع ارائه محتوا در آموزش حضوری و آموزش بصورت آنلاین نیز می شود که همین امر فرصت های یادگیری در خارج از کلاس را نیز فراهم می‌کند. شرکت در دوره‌های گروهی با محتوای یونیک و جذاب می‌تواند به یادگیری حداکثری شما در زبان انگلیسی کمک شایانی کند.

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی

سیستم یکپارچه آموزشی

محتوای آموزشی ارائه شده در این سیستم آموزشی آموزشگاه نیز کاملا با چارت آموزشی همپوشانی داشته باشد. در این سیستم باید، برنامه آموزشی از جلسه اول ترم یک تا آخرین جلسه ترم آخر ساعت به ساعت تنظیم شده باشد و محتوای آموزشی باید بطور کاملا هوشمند و هدفمند، همراستا با تقویت و توسعه مهارتهای آموزشی زبان آموز باشد.

از دیگر مزیت های سیستم یکچارچه آموزشی این است که زبان آموزان می دانند که در هر کلاس، در هر شعبه و با هر مدرسی که باشند همگی از یک سیستم واحد و استاندارد، منطبق بر برترین متد آموزشی روز دنیا بهره مند خواهند شد.

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی

موسسات زبان فعال در ایران با توجه به فضای رقابتی که این حوزه دارند همواره تمام تلاش خود را برای همگامی با استانداردهای روز دنیا داشته‌اند و می‌توان هر کدام از این موسسات را با در نظر گرفتن معیارهایی که اعلام شد در سطحی از اعتبار و موفقیت قرار داد.

از جمله موسسات موفق زبان انگلیسی می‌توان به موسسه سفیر، موسسه آفاق، موسسه زبان اول، زبان ایران و اروپا، کانون زبان ایران، موسسه زبان آفرینش و ایران کمبریج اشاره کرد.

از میان همه موسسات مذکور، موسسه زبان اول با توجه به مدت بسیار کوتاهی که از شروع فعالیتش می گذرد، ولی به سبب تمرکز جدی که بر روی توسعه ابزارهای مدرن آموزش مانند راه اندازی سیستم جامع آموزش ترکیبی، ارائه محتوای آموزشی بصورت مالتی مدیا (Multimedia Classroom استفاده از متد آموزشی سخنرانیهای TEDtalks، ارائه سیستم یکپارچه آموزشی و تمرکز بر آموزش های تکمیلی رایگان بصورت آنلاین، خود را در مسیری قرار داده است که به زودی گوی سبقت را از تمام بازیگران این عرصه خواهد ربود و در حال حاضر به سرعت درحال تبدیل شدن به محبوبترین آموزشگاه زبان انگلیسی و مقصد نهایی زبان آموزان جوان شده است.

به عقیده بخش بزرگی از دست اندکاران حوزه آموزش در ایران، نوآوری های مکرر در رسیدن به راه حل های کاربردی و البته پایدار و استفاده بجا و خلاقانه از تکنولوژی های روز در جهت رفع نیازهای متعدد در حیطه آموزش و ایجاد مزیت های رقابتی در یک حوزه قدیمی و رو به رخوت گذاشته، منجر به رشد بسیار سریع موسسه آموزشی زبان اول در مدت زمان بسیار کوتاه از شروع فعالیتش شده است. از این حیث می توان زبان اول را جزو اولین استارتاپ های موفق در حوزه آموزش در ایران قلمداد کرد که در آینده نزدیک بسیار از ایشان خواهید شنید.


نویسنده: zabaneaval Mag

انتخاب آموزشگاه زبان انگلیسی خوب از حساسیت بالایی برخوردار است. اگر زبان آموزان ویژگی‌های یک آموزشگاه زبان خوب را بدانند قطعا در تصمیم‌گیری خود برای انتخاب آموزشگاه زبان راحت‌تر خواهند بود. در این مقاله سعی بر آن است تا 8 مورد از مهمترین ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب ارائه گردد.


تگ : اموزشگاه زبان