09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

آزمون PTE بهترین مدرک زبان برای مهاجرت

    4.5 از 4 رای

آزمون pte بهترین مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت

 

چرا آزمون PTE بهترین آزمون برای مهاجرت است؟

هرکدام از ما وقتی تصمیم به مهاجرت به کشوری جدید را می‌گیریم قطعا می‌دانیم که باید ویژگی‌های برجسته‌ای داشته باشیم تا بتوانیم با محیط هماهنگ شویم. بهترین راه برای یک مهاجرت آسان یادگیری فرهنگ ها و راه های ارتباط موثر با آنهاست.

یکی از این راه های ارتباطی زبان هر کشور است. زمانیکه برای کار یا تحصیل به کشوری مهاجرت میکنید باید توانایی صحبت کردن به زبان بومی آنجا را داشته باشید. بنابراین شما برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان و تجربه اقامت راحت ملزم به رداشتن استانداردهایی هستید که یکی از مهم ترین آنها سطح مهارت زبان انگلیسی است.

آزمون PTE پیرسون یکی از آزمون های رسمی زبان انگلیسی است که میتوانید به عنوان مدرک زبان ارائه دهید. در سال های اخیر PTE Academic به عنوان اولویت اکثر مهاجرانی که نیاز به مدرک زبان دارند، تبدیل شده است. بسیاری از دانشگاه ها و مراکز عالی استرالیا نیوزلند و کانادا و اکثر کشورهای اروپا مدرک PTE را برای متقاضیان اقامت دائم می پذیرند.

درباره آزمون PTE

این تست شامل چهار مهارت عمده زبان اسپیکینگ. لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ است ولی در قالب سه بخش اصلی؛ اسپیکینگ و رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ تقسیم بندی شده است. فاکتورهایی که PTE مهارت شما را می‌سنجد اعم از متن نوشتاری، واژگان، تلفظ درست، گرامر، محدوده عمومی زبان، ساختار و انسجام کلمات هستند. در هر بخش چند مدل سوال خواهید داشت که اکثر سوالات محدودیت زمانی جداگانه دارند، بعضی قسمت ها هم محدودیت زمانی کلی دارند. اگر جواب اشتباه به سوالات بدهید، سیستم به شما نمره منفی میدهد. کل پروسه نمره‌دهی و تصحیح توسط کامپیوتر و به کمک فناوری هوش مصنوعی صورت می‌گیرد. نمره Each Skill و اورال بین 0 تا 90 محاسبه می‌شود که قابل معادل‌سازی با نمره آیلتس و سطوح CEFR است.

مزایای PTE

آزمون PTE مزایای بخصوص و انکارناپذیری دارد و همین باعث محبوبیت این آزمون شده است.

 • کل آزمون به همراه اسپیکینگ سه ساعت طول می‌کشد.
 • سیستم آزمون هم در نحوه نمایش سوالات و هم فرآیند ارزیابی بصورت یکپارچه و بدون دخالت انسانی بوده و کاملا متفاوت است.
 • نتایج آزمون ظرف 5 روز کاری به صورت کامل اعلام میشود
 • مدرک PTE در سطوح جهانی پذیرفته شده است و از نظر اعتبار با محدودیتی مواجه نمی‌شوید
 • تقریبا هرروز از سال می توانید برای ثبت نام اقدام کنید و حدود 250 مرکز رسمی پیرسون در بیش از 50 کشور موجود است
 • در بخش رایتینگ نگران از دست دادن نمره برای دست خط خود نباشید و همینطور برای اسپیکینگ شما مجبور نیستید جلوی یک ممتحن بنشینید و این استرس شما را کاهش می‌دهد.
 • امکان ارسال نتیجه آزمون و نمرات بطور کامل به موسسات مقصد در صورت درخواست متقاضی بدون هزینه اضافی خواهد بود

چالش های پیش رو

همیشه چیزهای جالب و جدید با چالش همراه هستند. آزمون PTE هم چالش هایی دارد که به برخی از آنها میپردازیم:

 • وقتشه به یک سیستم کامپیوتری با هدفون و میکروفون عادت کنید
 • زمان در طول سوال بصورت تایمر روی نمایشگر نمایش داده می‌شود و به شما در مدیریت زمان کمک می‌کند
 • تنظیم صدای لیسنینگ و اسپیکینگ برای هر فرد و عدم وجود مزاحمت و شلوغی
 • باید سرعت تایپ مناسبی برای نوشتن انشاء در بخش رایتینگ داشته باشید پس تمرین کنید تا به سرعت مناسب تایپ دست یابید
 • دانستن این نکته که چطور میتوانم برای آزمون آماده بشوم و خودم رو به نمره +80 برسونم

روشهای موفقیت در چالش ها

ممکن است این موانع را به فرصت تبدیل ‌کنید یا شاید هم برایتان سخت باشد، خب ببینیم چطور میتونیم بر چالش‌های آزمون پیروز شویم؛

 • اول از همه باید درک کاملی از فرمت آزمون PTE داشته باشید
 • آزمون های آزمایشی ماک PTE را امتحان کنید
 • نقاط ضعف خود را بیابید و روی آنها کار کنید و به طور استراتژیک روی مهارت خاص کار کنید
 • حرفه‌ای‌ترین روش آمادگی آزمون، شرکت در دوره های تخصصی PTE است که با زمان‌بندی و هدف‌گذاری آزمون همراه است و به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر و اصولی‌تر با آزمون و مهارت‌های اصلی آشنا شوید
 • روش‌های مدیتیشن یا هرچیزی که شما را ریلکس می‌کند را امتحان کنید زیرا در این تست به تمرکز بالا و آرامش نیاز دارید

روش هایی که گفته شد برای بسیاری از زبان آموزان برای بدست آوردن نمره بالا در آزمون PTE موثر بوده است. بنابراین برای رسیدن به نمرات بالا کافیست فقط شروع کنید اما با برنامه ریزی و منابع درست (دوره های آمادگی PTE را در موسسات زبان معتبر امتحان کنید).

نتایج و نمرات آزمون pte

نتایج تست PTE

مطمئنا بعد مدتی تلاش و تمرین برای رسیدن به نمره دلخواهتان نتایج آزمون که گاها بعد از 2 روز اعلام میشود خستگیتان را به در میبرد. با توجه به قصد شما برای مهاجرت نمره بالاتر کمک بیشتری در گرفتن موقعیت شغلی یا پذیرش دانشگاه خواهد کرد. نمره بالای 80 در آزمون PTE موفقیت شما را برای فرصت های بین المللی چند برابر می‌کند.

نتیجه گیری:

با توجه به کامپیوتری بودن آزمون PTE با کمی هوشیاری و اطلاعات از مدل سوالات آزمون و استفاده از منابع مناسب (ویدئوهای TEDtalks منبعی فوق‌العاده برای لیسنینگ) و شرکت در دوره‌های آمادگی PTE  و چند دوره آزمون آزمایشی ماک PTE، براحتی می‌توانید نمره بالا کسب کنید و با زیرکی از این فرصت طلایی و حضور آزمون دوستانه‌تری بنام PTE استفاده کنید.


نویسنده: امید خلیل پور