09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

کدام آزمون زبان آنگلیسی برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند لازم است؟

    4.3 از 6 رای

اگر می خواهید به استرالیا یا نیوزلند مهاجرت کنید ممکن است مدرک آزمون انگلیسی را به عنوان بخشی از درخواست ویزایتان نیاز داشته باشید یا ممکن است برای ثبت نام حرفه ای یا بخشی از ارزیابی مهارت به آن نیاز داشته باید در اینصورت آزمون PTE آکادمیک می تواند به شما کمک کتد.

آزمون pte برای استرالیا و نیوزلند

آزمون  PTEچیست؟

آزمون  PTE(Pearson Test of English) که توسط لانگمن برگزار میشود روز به روز از محبوبیت و اعتبار بیشتری برخوردار می‌شود و در حال تبدیل شدن به یکی از رقبای اصلی غول‌هایی چون IELTS و TOEFL است. 

آزمون زبان PTE لانگمن در سه نوع وجود دارد:

 • PTE General

 • PTE Academic

 • PTE Young Learners

که در زیر پرطرفدارترین و محبوب‌ترین آن بیشتر بررسی می‌شود.

آزمون PTE آکادمیک چیست؟

PTE آکادمیک ازمون پیشرو و مبتنی بر کامپیوتر زبان انگلیسی برای تحصیل و مهاجرت در خارج از کشور است که در یک ارزیابی سه ساعته براساس کامپیوتر مهارت‌ها و توانایی زبان آموز را در زمینه آکادمیک ارزیابی می‌کند این آزمون مهارت‌های ارتباطی فردی Reading، Writing، listening و Speaking را از طریق طراحی سوالات از منابع معتبر ارزیابی می‌کند علاوه بر این، این آزمون بازخوردهایی در زمینه توانایی‌های مهارتی درزمینه شفافیت و روان بودن کلامی، گرامر، وازگان، نوشتار، تلفظ و املا را در قالب فرمی ارائه می دهد.

 این آزمون در سال 2009 بعد از یک برنامه تحقیقاتی جامع که به رهبری بعضی از متخصصان برجسته در ارزیابی زبان انگلیسی اجرا شد به عنوان مدرک معتبر و قابل اعتماد حرفه ای توسط سازمان ها، دانشگاه‌ها، موسسات و کارفرمایان حرفه ای پذیرفته شده است نمره این آزمون کاملا به صورت اتوماتیک و با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا ارزیابی و در بازه 10 الی 90 ارائه می شود و این معیار 10 الی 90 پیرسون می باشد که براساس معیار جهانی زبان انگلیسی می باشد.

سیستم امتیاز دهی از الگوریتم پیچیده ای استفاده می کند که قبلا از نمونه های امتیازدهی انسانی آموزش دیده اند عملکرد هزاران آزمون آزمایشی و نمونه آزمون های واقعی برای آموزش ارزیابی خودکار این سیستم اتواماتیک استفاده شده است تا اطمینان کافی از اعتبار این آزمون بدست آمده است در این آزمایش میدانی بیش از 1000 کاندیدا از 120 زبان مختلف استفاده شده و همچنین برای Speaking نزدیک به 40000 پاسخ از زبان آموزان جمع آوری شده است و با توجه به آزمایشاتی که انجام گرفت همبستگی بین ازمون انسانی و نمرات سیستماتیک 0.96 به دست امده که قابلیت اعتبار آزمون PTE آکادمیک را تایید می کند.

به طور کلی بزرگترین مزیت این سیستم سرعت، دقت بالا و برپایه هوش مصنوعی بودن آن است .

مزیت های آزمون PTE آکادمیک

نتیجه سریع : به طور معمول نتیجه آزمون PTE آکادمیک ظرف 5 روز کاری بعد از آزمون در دسترس قرار می گیرد.

انعطاف پذیری آزمون : در 360 روز سال در بیش از 200 مرکز در جهان آزمون برگزار می شود.

زبان زندگی واقعی : بر پایه  مهارت های زبان زندگی واقعی است که زبان آموزان برای برقراری ارتباط موثر در کشور مقصد به آن نیاز دارند و همچنین نیاز به استفاده در وظایف آکادمیک مرتبط و ارزیابی مهارت شان در یک روش یکچارچه  دارند.

منصفانه و مطمئن : صد درصد کامپیوتر محور بودن، تصادفی و دقیق بودن تست های آزمون را تضمین می کند برای اطمینان از اعتبار نمره تست ها، تمام مراکز آزمون از بیومتریک های پیشرفته  دیجیتالی شامل اسکن پالم، امضای دیجیتال، نتایج بدون ایمنی کاغذی، فرمت های تصادفی آزمون و دوربین های مداربسته مجهز می باشند.

محل مرکز آزمون : مراکز و جلسات آزمون در بیش از 50 کشور سراسر جهان اجرا می شود.

نامحدود: زبان اموزان می توانند نمره خود را برای بسیاری از موسسات که انها را دوست دارند بدون هزینه اضافی ارسال کنند.

پذیرفته شدن برای ویزا : برای ویزای دانشجویی و مهاجرتی همه موسسات و نهادهای استرالیا و نیوزلند مورد پذیرش است.

مورد پذیرش دانشگاهها : مورد پذیرش توسط هزاران برنامه های آکادمیک در سراسر جهان برای درخواست های تحصیلی

پذیرفته شده توسط انجمن های حرفه ای: تعداد زیادی از انجمن های سراسر دنیا برای ثبت نام و ارزیابی مورد پذیرش شان است.

مناسب‌ترین زبان برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند

با توجه به اینکه طیف وسیعی از آزمون ها را برای مهاجرت و ویزای تحصیلی می توانید انتخاب کنید ولی نظر به اینکه آزمون PTE آکادمیک رهبر بازار در زبان انگلیسی مبتنی بر کامپیوتر است و  به طور کامل برروی کامپیوتر آزمون دریافت و همان جا نتایج با توجه به الگوریتم های پیچیده و فناوری بهینه شده خودکار ارزیابی و ارائه می شود این آزمون در استرالیا توسط وزارت کشور استرالیا (DHA) و در نیوزلند توسط دپارتمان مهاجرت نیوزلند (INZ) برای همه درخواست های ویزایی پذیرفته شده است این پذیرش شامل اقامت دائم، ویزای کارفرمایی، کار و دانشجویی و تحصیلی می باشد.

علاوه براین، آزمون PTE آکادمیک توسط اکثر مقامات ارزیابی مهارت های استرالیا و سازمان های حرفه ای ثبت نام پذیرفته شده است که لیست آنها در زیر است.

 • آژانس تنظیم مقرارت بهداشت استرالیا (AHPRA)
 • شورای پرستاری و مامایی استرالیا (ANMAC)
 • متخصصان حسابداری عملی استرالیا (CPA Australia)
 • حسابداران معتبر استرالیا و نیوزلند
 • انجمن کامپیوتر استرالیا (ACS)
 • مهندسین استرالیا

برای شروع نیاز دارید که در یکی از مراکز آزمون PTE آکادمیک ثبت نام و در آزمون مبتنی برکامپیوتر ثبت نام و آزمون را انجام دهید و نتیجه آن را بر خلاف سایر آزمون ها زبان که معمولا دو الی سه هفته حداقل ارائه نتایج شان طول می کشد در ظرف 5 روز کاری دریافت و به کشور و سازمان مورد درخواست برای ویزا تحویل دهید و این آزمون کاملا تکنولوژی محور هست و و پاسخ های شما به طور عینی و پیوسته مورد ارزیابی قرار می گیرد بدون آنکه توجهی به مکان، زبان و غیره شما داشته باشد یا انتظار پاسخ خاصی از شما داشته باشد ارزیابی می کند. با آزمون PTE Academic شما می توانید در هزاران دانشگاه و کالج در سراسر دنیا از جمله موراد زیر اپلای کنید.

-  تمام TAFE و موسسات تکنولوژی و پلی تکنیک استرالیا و نویزلند

-  موسسات معتبر و معروفی مانند دانشگاه استنفورد، دانشگاه هاروارد و کالج امپریال لندن نمره آزمون PTE آکادمیک را پذیرفته اند

-  در کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، سنگاپور و اروپا این آزمون با سرعت بالایی در حال رشد است و شما می توانید از سایت های معتبر لیست موسسات پذیرنده آزمون PTE آکادمیک را مشاهده کنید

نمرات PTE آکادمیک مورد پذیرش در استرالیا و نیوزلند

نمرات مورد پذیرش آزمون PTE آکادمیک برای کشور استرالیا و نیوزلند بستگی به نوع ویزا و برنامه شما دارد ولی به طور کلی نمره مورد قبول برای سطح های مختلفِ به صورت زیر است.

استرالیا: حداقل نمره مورد قبول برای Functional برابر با میانگین 30، برای Vocationalبرابر با میانگین 36، برای Competent برابر با 50، برای Proficient حداقل 65 و برای Superior برابر با 79 می باشد.

نیوزلند: در نیوزلند حداقل نمره آزمون PTE آکادمیک برای کارآفرینان و کارمندان در طبقه بندی بیزینسی حداقل 29 است و برای درخواست کنندگان SMC و Silver Fren حداقل نمره مورد قبول 58 می باشد و برای شرکا و بچه های بالای 16 سال آنها حداقل 36 می باشد.

نتیجه گیری:

برای تحصیل در خارج از کشور شما نیاز دارید مهارتهای زبان انگلیسی خود را ثابت کنید برای همین نیاز به استفاده از دوره های آمادگی زبان PTE آکادمیک خواهید داشت یکی از بهترین موسسات و مراکز ایرانی که می تواند به شما کمک کند آموزشکاه زبان اول می باشد. این آموزشگاه با استفاده از ابزارهای آموزشی و ترکیبی مبتنی بر تکنولوژی توانسته روش های یادگیری نوین و منحصر به فرد را ارائه دهد که در ایران یونیک می باشد برای شرکت در دوره های آمادگی آزمون PTE آکادمیک، دوره های فشرده آمادگی آزمون PTE آکادمیک و همچنین دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی عمومی می توانید از قسمت زیر اقدام کنید.

علاقمندان جهت کسب اطلاعت بیشتر می توانید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا جهت مشاوره و راهنمایی با شما تماس بگیرند و یا خودتان بمنظور مشاوره رایگان با شماره 26703715021- تماس بگیرید.


نویسنده: امید خلیل پور