09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

مهاجرت به استرالیا با PTE

    4.5 از 2 رای

مهاجرت تحصیلی و کاری به استرالیا

استرالیا بزرگترین کشور اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ دنیاست. پایتخت آن کانبرا و بزرگ‌ترین شهر آن سیدنی است. از دیگر شهرهای بزرگ آن می‌توان به ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید اشاره کرد. جمعیت این کشور پهناور چیزی در حدود 25 میلیون نفر و واحد پول آن دلار استرالیاست.

استرالیا یک مقصد فوق‌العاده برای مهاجرین در سراسر جهان است و هزاران نفر از مردم به دنبال ایجاد یک زندگی جدید در این کشور هستند. استرالیا دارای اقتصادی قوی، سیستم آموزشی عالی، فرصت‌های شغلی فراوان و آب و هوایی خوب است. همین موارد این کشور اقیانوسی را به مقصدی محبوب برای مهاجران تبدیل کرده است.

انواع ویزاهای مهاجرتی استرالیا

ویزای مهارت | Skilled visa

برای مهاجرت به استرالیا بهترین راه دریافت ویزا از طریق مهارت و فرصت‌های کاری است. این برنامه بر مهارت‌هایی تاکید دارد که در حال حاضر در نقاط و شهرهای مختلف استرالیا هر ساله مورد نیاز است و از طریق اداره مهاجرت این کشور اعلام می‌شود. برای دریافت ویزای کاری استرالیا باید شرایط زیر داشته باشد:

 • مهارت و حرفه:‌ متقاضیان باید واجد شرایط شغل درخواست شده باشند و مدارک و مهارت‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.
 • زبان انگلیسی: متقاضیان باید سطح زبان مناسبی داشته باشند و مدرک زبان انگلیسی معتبری در این زمینه ارائه دهند.
 • سن: متقاضیان باید در زمان دعوت زیر 45 سال باشند.

ویزاهای کاری استرالیا بر سه نوع است:‌ ویزای 189، ویزای 190 و ویزای 489:

 • ویزای 189 | این ویزا نیاز به اسپانسر ندارد و تنها بر مهارت متقاضی و نیازهای شغلی و مهارتی استرالیا استوار است. برای دریافت این ویزا باید حتما نمره آیلتس (یا PTE)  معتبر ارائه دهید. پس از دریافت این ویزا شما و شریک زندگیتان می توانید در هر نقطه از استرالیا که خواستید زندگی و کار کنید. در مدارس و دانشگاه های آن تحصیل کنید. در استرالیا مسافرت کنید و از خدمات بهداشتی رایگان و بیمه استفاده کنید.
 • ویزای 190 | این ویزا یکی از معروف‌ترین درخواست‌های ویزا در استرالیاست. بر اساس این برنامه یک ایالت از شما حمایت می‌کند و بنابر لیستی که از مشاغل مورد نیاز خود ارائه می‌دهد، شما می‌توانید مشغول به کار شوید. برای دریافت این ویزا نیاز به نمره حداقلی 60 دارید. (این امتیاز بر اساس سن، تحصیلات، نمره مدرک زبان، مهارت و تجربیات کاری داده می‌شود.) پس از دریافت این ویزا می‌توانید در شغل مربوطه مشغول به کار شوید، در استرالیا تحصیل کنید، بیمه و بهداشت رایگان دریافت کنید و در استرالیا سفر کنید.
 • ویزای  489 | برای گرفتن این ویزا نیاز به اسپانسری و حمایت دولت در یکی از ایالات استرالیا را دارید. هر ایالتی که با کمبود نیروی انسانی متخصص روبرو باشد، درخواست شما را با توجه به مهارت و تجربه کاریتان قبول خواهد کرد. این برنامه مبتنی بر امتیاز است و برای گرفن ویزای 489 نیاز به حداقل امتیاز 60 دارید. داشتن فردی از اعضای خانواده در استرالیا برای حمایت شما، نمره‌تان را افزایش دهید. همچنین برای گرفتن آن باید دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر و مدارک کاری و تحصیلی لازم باشید.

ویزای والدین | Parent visa

برای مهاجرت به استرالیا می توانید از ویزای والدین نیز استفاده کنید. این یک گزینه عالی برای والدینی است که فرزندان آنها شهروند استرالیا هستند. متقاضیان باید توسط فرزندان حمایت شوند و دو سال قبل از درخواست حمایت در استرالیا زندگی کرده باشند.

ویزای شریک زندگی | Partner visa

ویزای شریک زندگی یا همسر اجازه می‌دهد با شریک خود به استرالیا مهاجرت کنید. اگر بیشتر از سه سال در یک رابطه واقعی باشید یک ویزای دائمی به شما داده می‌شود. در غیر این صورت یک ویزای موقت دریافت می‌کنید و میتوانید دو سال به همراه شریک خود در استرالیا اقامت داشته باشید و بعد از آن درخواست ویزای دائم نمایید. برای دریافت این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

 • سن:‌ بالای 18 سال
 • رابطه: باید حداقل 12 ماه با یک شهروند استرالیایی یا فردی با اقامت دا‌ئم در ارتباط باشید.
 • زندگی: باید در یک محل باهم در حال زندگی باشید.
 • الزامات قانونی: هیچ منع قانونی جهت ازدواج وجود نداشته باشد. هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشد. شهروند استرالیا حامی مالی او باشد و تضمین جهت حمایت مالی ارائه دهد.

ویزای تحصیلی | Graduate visa

برای مهاجرت به استرالیا می توانید از ویزای تحصیلی استفاده کنید. این ویزا اجازه می دهد تا فرد به مدت 18 ماه در استرالیا جهت تحصیلات تکمیلی اقدام کند. در صورت لزوم پس از طی دوره می توانید به صورت حرفه‌ای در استرالیا برای اقامت دائم اقدام نمایید و یا مشغول به کار شوید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

استرالیا کشوری با فرصت های عالی برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی است. چنین جایگاهی در بین دانشگاه های بین‌المللی دنیا به دلیل تاکید دولت استرالیا بر کیفیت آموزش و پرورش بوده است. نیازی به گفتن نیست که تحصیلات در خارج از کشور نیازمند هزینه‌های هنگفت است و اغلب دانشجویان به دنبال کم کردن این هزینه‌ها هستند. در ادامه لیستی از ارزان‌ترین (و البته بهترین) دانشگاه‌های استرالیا مشاهده می‌کنید:

 1. Victoria University یک دانشگاه دولتی واقع در ملبورن استرالیاست. این دانشگاه شامل شش کالج دانشگاهی، شش موسسه پژوهشی و هفت مرکز تحقیقاتی است | رتبه 38 دربین دانشگاه‌های برتر استرالیا | هزینه تقربی برای سال اول 17000 دلار استرالیا
 2.  Charles Darwin University یک دانشگاه دولتی با طیف وسیعی از تحصیلات تکمیلی با دوره‌های انعطاف‌پذیر تمام وقت، پاره وقت و آنلاین است. این دانشگاه شامل کالج‌هایی همچون کسب و کار، مهندسی و فناوری اطلاعات، محیط زیست، بهداشت، علوم روانشناسی و حقوق است | رتبه 31 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا | هزینه تقربی برای سال اول 18500 دلار استرالیا
 3. University of New England یک دانشگاه عمومی در استرالیا که پردیس اصلی آن در شهر نیوسات‌ولز واقع شده است. شامل دانشکده‌هایی همچون هنر، علوم رفتاری و اجتماعی، علوم انسانی، حقوق، بهداشت و بازرگانی است | رتبه 29 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا | هزینه تقربی برای سال اول 19500 دلار استرالیا
 4. Central Queensland University دانشگاهی با مراکز و پردیس‌های مختلف در سراسر استرالیا همچون ملبورن، سیدنی، آدلاید و برزبن است. شامل کالج‌های هنر، تجارت و حقوق، فنی و مهندسی، علوم پزشکی، علوم انسانی و اجتماعی، پرستاری و مامایی است | رتبه 28 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا | هزینه تقربی برای سال اول 21200 دلار استرالیا
 5. Griffith University یک دانشگاه تحقیقاتی در جنوب شرقی کوئیزلند است. گریفیت شامل مجموعه‌ای کامل از دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته‌های کسب و کار، حقوق، مهندسی و فناوری اطلاعات، معماری، بهداشت، علوم انسانی، موسیقی و هنرهای بصری است | رتبه 11 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا و رتبه 240 در بین دانشگاه‌های برتر جهان | هزینه تقربی برای سال اول 22300 دلار استرالیا
 6. James Cook University یک دانشگاه عمومی در شمال کوئیزلند و دومین دانشگاه قدیمی این منطقه است. شامل کالج‌هایی همچون هنر، تجارت، علوم دریایی، فناوری و مهندسی، دارو و علوم پزشکی، بهداشت عمومی و دامپزشکی است | رتبه 18 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا و رتبه 245 در بین دانشگاه‌های برتر جهان | هزینه تقربی برای سال اول 22500 دلار استرالیا
 7. Charles Sturt University دانشگاهی عمومی واقع در مناطق نیوسات ولز، کوئیزلند و ویکتوریاست. این دانشگاه شامل دانشکده‌هایی همچون هنر، جامعه شناسی و فلسفه، تجارت و علوم رفتاری، مدیریت و بازاریابی، مهندسی، پزشکی و دندانپزشکی است | رتبه 30 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا | هزینه تقربی برای سال اول 23000 دلار استرالیا
 8. Edith Cowan University یک دانشگاه دولتی واقع در پرث است و بیش از 300 دوره در دو پردیس کنونی خود در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. ادیت کوان شامل دانشکده‌هایی همچون هنر و علوم انسانی، مهندسی، علوم پزشکی، پرستاری و مامایی، هنرهای نمایشی و علوم پایه است | رتبه 23 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا | هزینه تقربی برای سال اول 23500 دلار استرالیا
 9. University of Canberra دانشگاهی عمومی واقع در بروس (کانبرا) است و شامل دوره‌های متنوعی از کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. شش حوزه اصلی دانشگاه کانبرا علوم کاربردی، هنر و طراحی، کسب و کار، دولت و قانون، آموزش و پرورش و علوم مهندسی است | رتبه 28 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا | هزینه تقریبی برای سال اول 23700 دلار استرالیا
 10.  RMIT University یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در ملبورن است و جزو برترین دانشگاه‌های دنیا برای هنرهای عالی و طراحی است. این دانشگاه شامل دانشکده‌هایی همچون طراحی و هنر، حسابداری، مهندسی و علوم بهداشت است | رتبه 20 در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا و رتبه 340 در بین دانشگاه‌های برتر جهان | هزینه تقربی برای سال اول 25000 دلار استرالیا

مراکز آموزشی و تحصیلات تکمیلی ملبورن (University of Melbourne) با رتبه جهانی 26، سیدنی (University of Sydney) با رتبه جهانی 31، کوئیزلند (University of Queensland Australia) با رتبه جهانی 42، موناش (Monash University) با رتبه جهانی 62 و دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) با رتبه جهانی 66 به ترتیب برترین دانشگاه‌های استرالیا هستند.

مدرک زبان انگلیسی

مدرک زبان انگلیسی PTE توسط دولت استرالیا به عنوان مدرک مهارت زبان انگلیسی برای همه‌ی دسته‌های ویزا پذیرفته شده است. برای صدور ویزاهایی همچون دانشجویی، کسب و کار، سرمایه‌گذاری، مهارت-مستقل (ویزای 189)، مهارت-نامزد (ویزای 190)، مهارت-منطقه‌ای (ویزای 489) مورد قبول است. برای ویزاهای مهارت نیاز به نمره حداقلی 65 در تمام مهارت‌های آزمون و برای ویزاهای برتر نیاز به نمره حداقلی 79 (برای تمام مهارت‌های آزمون) دارید.

مدرک زبان انگلیسی IELTS نیز مدرک زبان معتبر برای اداره مهاجرت و مراکز آموزشی استرالیا به شمار می‌رود. برای دریافت ویزای استرالیا شما نیاز به حداقل نمره 6 در این آزمون دارید. (نمره هر مهارت باید حداقل 5/5 باشد). در صورت داشتن نمره 7، 10 نمره بیشتر و اگر نمره 8 داشته باشید، 20 امتیاز بیشتر در جدول مهاجرتی استرالیا دریافت خواهید کرد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به نمره 5/6 آیلتس و برای تحصیل در مقطع ارشد نیاز به نمره 7 خواهید داشت.

نتیجه گیری:

استرالیا یکی از کشورهای مهاجر پذیری است که امکانات خوبی چه برای تحصیل و زندگی و چه برای کار و مهارت برای مهاجران فراهم آورده است. دانشگاه‌های فراوانی در استرالیا وجود دارند که جزو برترین مراکز آموزش تحصیلات تکمیلی در سراسر دنیا هستند. این کشور برنامه‌هایی هدفمند برای صدور طیف وسیعی از ویزاهای مهارت و کار در تمام ایالات خود دارد که با استفاده از آن می‌توانید برای مهاجرت اقدام نمایید. همچنین مهاجرت به استرالیا نیازمند مدارک زبان انگلیسی معتبر (همچون PTE و آیلتس) است که با توجه به آن، باید قبل از هر چیز نسبت به خواندن و یادگیری زبان انگلیسی اقدام نمایید. در دوره‌های آمادگی آزمون PTE یا IELTS شرکت کنید و خود را برای گرفتن نمره قابل قبول در این امتحانات آماده کنید.


نویسنده: امید خلیل پور