09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

8 نکته که برای ثبت نام آیلتس باید بدانید

      4.4 از 5 رای

با وجود حجم بالای اطلاعات در مورد آیلتس و ثبت نام آزمون وجود داشته باشد اما روند کلی آزمون کمی گیج کننده است. در این مقاله مراحل کلی و مهم برای شرکت در آزمون آیلتس را شرح دادیم و شما با دانستن این موارد زمان بندی کلی خواهید داشت.

برای ثبت نام در آزمون آیلتس کافیه 8 مرحله زیر را دنبال کنید :

1.       اطلاعات مربوط به متقاضیان

اطلاعات مربوط به متقاضیان شرکت در آیلتس فرمت سوالات آزمون و نتایج آزمون را دانلود و مطالعه کنید.

2.     نوع آزمون مناسب خود را پیدا کنید

هر سال در چند نوبت به طور کلی دو نوع آزمون آیلتس برگزار می‌شود، بسته به اینکه چه نوع فعالیتی مورد نظر شماست باید آزمون مناسب را انتخاب کنید.

·         آیلتس آکادمیک

·         آیلتس جنرال

اگر قصد تحصیل در دانشگاه در سطوح کارشناسی و تکمیلی دارید، آزمون آکادمیک برای شما مناسب است اما اگر قصد مهاجرت، تحصیل در سطوح پایین تر و یا  کار در کشور انگلیسی زبان هستید، آزمون جنرال برای شما مناسب است.

3.    زمان بندی برگزاری آزمون را دنبال کنید

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون را دنبال کنید همینطور مراکز برگزاری و هزینه آزمون های ایلتس را بررسی کنید تا در مورد دسترسی ها و تغییرات دوره ای آزمون مطلع باشید.

توجه‌: آزمون لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ در همان روز آزمون برگزار می شود البته معمولاً اسپیکینگ هم در همان روز برگزار می شود ولی ممکن است یک هفته قبل یا بعد از آزمون اصلی هم برگزار شود. در صورتی که تست اسپیکینگ روز دیگری موکول شود، شما با ایمیل از تاریخ و مکان آن مطلع می شوید.

4.     ثبت نام کنید

از سیستم ثبت نام آنلاین بریتیش کانسیل استفاده کنید تا با انتخاب محل آزمون و تاریخ ثبت نام در نزدیک ترین مرکز برگزاری ثبت نام کنید. برای ثبت نام می توانید به مراکز آزمون آیلتس در ایران مراجعه کنید.

5.     مدارک خود را آماده کنید

مدارک هویتی خود را برای ثبت نام ارسال کنید و کپی یکی از مدارک هویتی زیر را برای ثبت نام آیلتس بفرستید:

·         پاسپورت

·         ویزا کاری

توجه : شما باید یک کپی واضح از مدارک خود را ارسال کنید و روز آزمون باید مدارک اصلی خود را همراه داشته باشید. به خاطر داشته باشید در صورت همراه نداشتن مدارک روز آزمون به هیچ وجه نمی توانید در آزمون شرکت کنید، هزینه شما برگشت داده نمی شود و به آزمون های بعدی نیز منتقل نمی شود.

6.      روش پرداختی خود را انتخاب کنید

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در حال حاضر 820 دلار است که به صورت حضوری و آنلاین قابل پرداخت است. در روش آنلاین شما می توانید با ویزا کارت یا مستر کارت آنلاین پرداخت کنید. دستورالعمل پرداخت آنلاین را در وب سایت ثبت نام آنلاین IELTS دنبال کنید. همچنین می توانید به صورت حضوری در یکی از مراکز رسمی British Council به صورت آنلاین اقدام به ثبت نام کنید و محل مرکز آزمون خود را انتخاب کنید.

7.     ثبت نام خود را تکمیل کنید

مدارک خود تا نهایتا 3 روز کاری بعد از تاریخ ثبت نام ارسال کنید و در صورت ناقص بودن مدارک کیس شما ناموفق بوده و بررسی نمی شود و در نهایت آزمون را از دست می دهید. مدارک را هم به صورت حضوری و ایمیل امکان ارسال دارید.

اگر می خواهید نسخه های دیگر برای دانشگاه یا مراکز آموزشی خاصی ارسال شود، در فرم مربوط در بخش ثبت نام آن را وارد کنید و تا حداکثر 5 موسسه امکان ارسال مدرک وجود دارد.

8.     بعد از ثبت نام

پس از ثبت نام یک ایمیل اتوماتیک به همراه لینک منابع آموزشی و مسیر آزمون برای شما ارسال خواهد شد. سه روز قبل آزمون محل و زمان دقیق آزمون برای شما ارسال می شود.

نتیجه گیری:

تا تاریخ آزمون شما باید هرروز مهارت های چهارگانه خود را با روش های سریع و کاربردی ارتقا بدهید. یکی از این روش های مرسوم تهیه منابع رسمی لانگمن بریتیش کانسیل و انتشارات دیگر است که شما را با فرمت سوالات آشنا می کند اما از منابع کمکی غافل نشوید. تماشای ویدیوهای  TED به روش درست و کار با مهارتهای چهارگانه به شدت موثر است. برای اطلاعات بیشتر آموزش زبان با TEDtalks را بخوانید و ویدیوهای تد را با ترنسکریپت انگلیسی و فارسی ببینید.

مقاله مرتبط:  تفاوت آیلتس آکادمیک با جنرال

نویسنده: امید خلیل پور