09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

09396961895 مشاوره آموزشی رایگان

office

دوره آمادگی آزمون پی تی ای (PTE)

هدف از دوره های PTE برطرف کردن نیازهای زبان آموزان برای کسب دانش آکادمیک و یادگیری تکنیک های خاص برای قبولی در آزمون PTE Academic است . تاکید در این دوره‌ها بر روی چهار مهارت اسپیکینگ (Speaking)، رایتینگ (Writing)، ریدینگ (Reading) و لیستنینگ (Listening) مبتنی برآشنایی با آزمون و تقویت دانش زبان و ارائه تکنیک های آزمون PTE Academic مي‌باشد. نمونه سوالات آزمون های رسمی Pearson و همچنین کلیه منابع موجود و سوالات تکراری آزمون مورد تحلیل قرار خواهد گرفت تا برای آزمون آماده شوید.

مشخصات دوره فوق فشرده PTE

نوع دوره : +فشرده
طول دوره : 2 ترم ( PTE + تکنیک)
مدت زمان هر ترم: 6 هفته
طول هر ترم: 32 جلسه (108 ساعت آموزشی)
مدت زمان هر جلسه: 180 دقیقه (3 ساعت)
زمان اتمام دوره: 3 ماه
تاریخ شروع دوره: باتوجه به تقاضای زیاد هر ماه در چند نوبت برگزار می شود.

مشخصات دوره فشرده PTE

نوع دوره : فشرده
طول دوره : 3 ترم PTE + یک ترم تکنیک
مدت زمان هر ترم: 6 هفته
طول هر ترم: 18 جلسه (54 ساعت آموزشی)
مدت زمان هر جلسه: 180 دقیقه (3 ساعت)
زمان اتمام دوره: 6 ماه
تاریخ شروع دوره: باتوجه به تقاضای زیاد هر ماه در چند نوبت برگزار می شود.

به منظور کسب اطلاعات کامل و مشاوره تخصصی رایگان با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

26703713 - 26703715

آزمون پی تی ای (PTE) چیست؟

در چند سال اخیر آزمون جدیدی به اسم پی تی ای (PTE) به عنوان رقیبی جدی برای آزمون هایی مثل آیلتس (IELTS) و تافل (TOEFL) پا به عرصه آزمون های بین المللی گذاشته است. پی تی ای که مخفف The Pearson Test of English Academic است توسط سازمان PEARSON -ناشر انتشارات Longman- برگزار می‌شود و علاقه‌مندانی که به دنبال تحصیل در کشورهای مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می‌باشند می‌توانند از این آزمون استفاده کنند. آزمون پی تی ای آکادمیک برترین آزمون انگلیسی کامپیوتری در دنیاست که در سال 2009 و پس از برنامه‌ریز‌ی جامع چندین تن از برترین متخصصان حوزه‌ی ارزیابی و سنجش زبان، برای اولین بار برگزار شده و بلافاصله در سرتاسر جهان توسط دانشگاه‌ها، دولت‌ها، کارفرمایان و مؤسسات تخصصی به عنوان یک آزمون معتبر و قابل‌اعتماد پذیرفته شد. همچنین با توجه به مزایای PTE نسبت به آزمون‌های IELTS و TOEFL، مورد توجه علاقه‌مندان به مهاجرت، ادامه تحصیل و یا کار در کشورهای استرالیا و نیوزلند قرار گرفته‌است. این آزمون مشابه IELTS در دو نوع General و Academic برگزار شده و به طور مشابه نیز جهت پذیرش تحصیلی معمولاً نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و مهاجرتی می‌باشد. همچنین آزمون پی تی ای از طرف دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر بسیاری در سراسر دنیا مانند مدرسه‌ی کسب‌و‌کار هاروارد، مدرسه‌ی کسب‌و‌کار اینسید فرانسه و دانشگاه ییل نیز پذیرفته می‌شود.

مزایای آزمون پی تی ای (PTE)

این آزمون شامل 20 تسک مختلف در قالب 4 مهارت اصلی اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ می باشد و در مدت تقریبا 3 ساعت به صورت آنلاین در یکی از مراکز برگزاری مورد تایید سازمان پیرسون و با زمان استراحت 10 دقیقه ای در یک نوبت صورت می پذیرد. این آزمون با توجه به مزایایی که نسبت به آزمون های IELTS و TOEFL دارد، در سال های اخیر مورد توجه علاقه مندان به مهاجرت و یا ادامه تحصیل به کشور استرالیا قرار گرفته است. این مزایا شامل موارد زیر هستند:
1. برگزاری و نمره دهی تمام تسک های امتحان توسط کامپیوتر که این موضوع موجب از میان برداشته شدن سلیقه انسانی در نمره دهی به مخاطبین شده است.
2. یکپارچه بودن امتحان، به این معنی که معمولا در طول این آزمون دو مهارت به صورت همزمان توسط کامپیوتر سنجینده و نمره دهی می شود که این ویژگی امکان جبران به شرکت کنندگانی را می دهد که ممکن است در یک مهارت ضعف داشته و یا به هر دلیلی در طول امتحان در بخشی از آزمون ضعیف عمل کنند. به عنوان مثال، در تسک اول آزمون، شرکت کننده باید یک متن را در مدت زمان مشخصی در میکروفن بخواند تا صدای او ضبط شود. در این تسک دو مهارت اسپیکینگ و ریدینگ فرد به صورت همزمان سنجیده و نمره دهی میشوند. همچنین در مهارت رایتینگ امکان اخذ نمره برای مهارت ریدینگ وجود داشته و در قسمت های ریدینگ و لیسنینگ نیز امکان اخذ نمره برای مهارت های دیگر وجود دارد. 3. مدت کوتاه اعلام نتیجه آزمون که طبق گفته رسمی خود سازمان پیرسون در مدت نهایتا 5 روز کاری صورت می پذیرد.
3. مدت کوتاه اعلام نتیجه آزمون که طبق گفته رسمی خود سازمان پیرسون در مدت نهایتا 5 روز کاری صورت می پذیرد.
4. وجود دو امتحان شبیه ساز رسمی که انجام این دو آزمون توسط شرکت کنندگان این امکان را به آنها می دهد تا با شرایط و نحوه نمره دهی آزمون تا حدود زیادی آشنا شده و همچنین از نمره حدودی خود در آزمون اصلی اطلاع پیدا کنند.
5. معمولا در کشورهای همسایه ایران تاریخ های برگزاری امتحان زیادی وجود دارند. این در مقایسه با استرالیا هست که اولین تاریخ موجود برای امتحان اگر الان قصد شرکت داشته باشید 2 ماه بعد می باشد. و باز بر خلاف ایران معمولا تاریخ های امتحان ایلتس در استرالیا تا دو روز قبل از امتحان هر هفته باز می باشند.
6. نتایج ازمون تا 24 ساعت بعد از امتحان به ایمیل داوطلب فرستاده میشود نه 13 روز بعد. در استرالیا اگر ساعت 9 صبح امتحان داشته باشید ساعت 6 صبح روز بعد نتایج اولیه به ایمیل داوطلب فرستاده میشوند. تایید نهایی و فرستادن برای دانشگاه یا اداره مهاجرت مقصد بعد از یک هفته امکان پذیر می باشد.

ساختار آزمون پی تی ای (PTE)

برای شرکت در آزمون پی تی ای آکادمیک باید ابتدا به یکی از مراکز معتبر Pearson مراجعه نمایید. در این آزمون متقاضیان برای شنیدن و خواندن سؤالات و پاسخ دادن به آنها از یک کامپیوتر و هدست استفاده خواهند کرد.
مدت این آزمون تقریباً سه ساعت بوده و شامل سه بخش است :
- اسپیکینگ و رایتینگ (باهم) - Speaking & Writing
- لیسنینگ - Listening
- ریدینگ - Reading
بیست نوع سوال مختلف از جمله سؤالات چندگزینه‌ای، سوالات تشریحی و تحلیل اطلاعات در این آزمون به کار می‌رود.

این آزمون بر ارزیابی زبان انگلیسی کاربردی و روزمره و نیز انگلیسی آکادمیک تاکید دارد بنابراین بخش‌هایی از کلاس‌های درسی، جداول و نمودارهای مختلفی در این آزمون مشاهده می‌شود. همچنین لهجه‌های مختلفی مانند انگلیسی، آمریکایی و زبان انگلیسی با لهجه‌ی افرادی که زبان اول آنها انگلیسی نیست نیز در این آزمون مورد استفاده قرار می‌گیرد تا توانایی متقاضیان در درک لهجه‌هایی مختلفی که ممکن است در زندگی روزمره با آن‌ها مواجه شوند ارزیابی شود.
نمرات آزمون پی تی ای آکادمیک بر اساس Global Scale of English یا معیار جهانی زبان انگلیسی از 10 تا 90 و نمره‌ی هر مهارت نیز از 90 محاسبه می‌شود. این نمرات آزمون به صورت اتوماتیک و براساس یک الگوریتم پیچیده محاسبه می‌شوند.


بخش اول: اسپیکینگ و رایتینگ 77 تا 93 دقیقه

شامل 6 بخش برای سنجش اسپیکینگ و 2 بخش برای سنجش رایتینگ است. در این بخش شرکت‌کنندگان باید از گرامر و اسپلینگ صحیح و در سطح آکادمیک استفاده نمایند.

نام بخش توضیحات مدت زمان
معرفی                  (personal introduction) در این بخش 30 ثانیه به شرکت کنندگان زمان داده می‌شود تا خود را معرفی کنند. برای این بخش هیچ نمره‌ای در نظر گرفته نشده و هدف آن آماده کردن شرکت‌کنندگان برای آزمون است. 1 دقیقه
بلند خواندن متن            (read aloud) در این بخش متن کوتاهی بر روی مانیتور ظاهر می‌شود. این متن باید در مدت 40 ثانیه از طریق میکروفن ضبط شود. 30 تا 35 دقیقه
تکرار جمله                  (repeat sentences) پس از شنیدن یک جمله باید آن را تکرار کرده و ضبط کنید.
توصیف تصویر            (describe image) یک تصویر (معمولاً یک نمودار یا جدول) را به مدت 25 ثاتیه نگاه کرده سپس 40 ثانیه فرصت دارید که درباره‌ی جزییات آن صحبت کرده و آن را ضبط کنید.
بازگویی بخشی از یک کلاس درس (retell lecture) بعد از گوش دادن به یک فایل صوتی یا دیدن یک ویدیو باید خلاصه‌ی آن را در 40 ثانیه بیان کرده و ضبط کنید.
پاسخ به سؤالات کوتاه (answer short questions) پس از گوش دادن به یک سؤال باید با یک یا چند کلمه به آن پاسخ دهید.
خلاصه نویسی یک متن (summarize written question) در این بخش یک تا سه متن ارائه می‌شود که پس از خواندن آن باید خلاصه‌ی متن در یک جمله نوشته شود. 10 دقیقه
نوشتن رایتینگ (essay) در این بخش باید درباره‌ی موضوعی که در سؤال ذکر شده‌است متنی 200 تا 300 کلمه‌ای بنویسید. نمره‌ی متن شما بر اساس معیارهایی چون گسترش ایده، سازماندهی نظرات، ارائه‌ی دلایل و جزییات مناسب و کنترل عوامل مربوط به انگلیسی نوشتاری استاندارد محاسبه می‌شود. 20 دقیقه
بخش دوم: ریدینگ32 تا 41 دقیقه

این بخش شامل 15 تا 20 سؤال مجزاست. از آنجاییکه آزمون پی تی ای آکادمیک آزمونی جامع است، یکی از سؤالات این بخش مهارت رایتینگ را نیز ارزیابی می‌کند.

نام بخش توضیحات مدت زمان
ریدینگ: پرکردن جاهای خالی (reading: fill in the blanks) یک متن با تعدادی جای خالی نمایش داده می‌شود. با استفاده از کلمات ارائه شده باید جاهای خالی را پر نمایید. 32 تا 41 دقیقه
سؤالات چندگزینه‌ای ‌با یک جواب صحیح (multiple questions, choose single answer) پس از خواندن یک متن باید به یک سؤال چندگزینه‌ای پاسخ دهید. تنها یک پاسخ صحیح است.
مرتب‌کردن پاراگراف‌ها (re-order paragraphs) چند پاراگراف یک متن به صورت نامرتب نشان داده می‌شود که باید در ترتیب درست قرار داده شوند.
ریدینگ و رایتینگ: پرکردن جاهای خالی (reading and writing: fill in the blanks) یک متن با تعدادی جای خالی نمایش داده می‌شود. کلمه‌ی مناسب باید از بین چند کلمه‌ی ارائه شده‌ی برای همان جای خالی انتخاب شود.
سؤالات چندگزینه‌ای با چند جواب صحیح (multiple questions, choose multiple answers) پس از خواندن یک متن باید به یک سؤال پاسخ دهید. بیش از یک پاسخ صحیح است.
بخش سوم: لیسنینگ45 تا 75 دقیقه

در این بخش از فایل‌های صوتی یا تصویری استفاده می‌شود که به صورت خودکار و تنها یک بار پخش می‌شوند. در این بخش شرکت‌کنندگان می‌توانند یادداشت برداری کرده و در هنگام پخش فایل صوتی میزان بلندی صدای هر فایل را تنظیم کنند.

نام بخش توضیحات مدت زمان
خلاصه‌نویسی فایل شنیداری (summarize spoken text) پس از گوش دادن به یک فایل صوتی باید خلاصه‌ی آن را در 50 تا 70 کلمه بنویسید. 45 تا 57 دقیقه
سؤالات چندگزینه‌ای با بیش از یک پاسخ صحیح (multiple choice, choose multiple answers) پس از گوش دادن به یک فایل صوتی باید به یک سؤال چندگزینه‌ای پاسخ دهید. بیش از یک پاسخ صحیح وجود دارد.
پرکردن جاهای خالی (fill in the blanks) در این بخش یک متن با چند چای خالی و یک فایل صوتی نمایش داده می‌شود. با گوش کردن به فایل صوتی باید جاهای خالی را با کلماتی که می‌شنوید پر کنید.
هایلات کردن خلاصه‌ی صحیح (highlight the correct summary) پس از شنیدن فایل صوتی باید ار بین گزینه‌های موجود بهترین خلاصه را برای آن انتخاب کنید.
سؤالات چندگزینه‌ای با یک پاسخ صحیح (multiple choice, choose single answers) پس از گوش دادن به یک فایل صوتی باید به یک سؤال چندگزینه‌ای پاسخ دهید. تنها یک پاسخ صحیح وجود دارد.
انتخاب کلمه‌ی حذف شده (select missing word) در این بخش نیز یک فایل صوتی وجود دارد. کلمه یا کلمات انتهای این فایل صوتی حذف شده‌اند و شما باید از بین گزینه‌های موجود کلمه یا کلمات مناسب را انتخاب کنید.
هایلات کردن کلمات نادرست (highlight incorrect words) در این سؤال یک فایل صوتی و متن مربوط به آن نمایش داده می‌شود. شما باید به فایل صوتی گوش داده و کلماتی را که در متن متفاوت از فایل شنیداری هستد را با کلیک کردن مشخص کنید.
نوشتن جملات بر اساس فایل شنیداری (write from dictation) پس از گوش دادن به یک جمله باید آن را در قسمت مشخص شده تایپ کنید.

به منظور کسب اطلاعات کامل و مشاوره تخصصی رایگان با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

26703713 - 26703715

تفاوت بین آزمونهای IELTS, TOEFL & PTE

در حال حاضر سه آزمون اصلی زبان انگلیسی در سراسر دنیا در حال برگزاری بوده كه جهت ارزیابی توان انگلیسی افراد فعالیت میكنند. در گذشته آزمونهای آیلتس و تافل از رایج ترین و مهم ترین گزینه ها برای ارزیابی زبان انگلیسی بودند.
در سال 2009 شركت پیرسون، یكی از برجسته ترین شركت های آموزشی و انتشاراتی در آمریكا امتحان مهارت انگلیسی خود به نام PTE را آغاز كرد. اگرچه هر یك از این ازمونها به طور جهانی به كار خود ادامه میدهند، همچنان تفاوتهایی در آنها وجود دارد. به طور مثال آزمون آیلتس بیشتر بر انگلیسی كشورهای انگلیس و استرالیا متكی میباشد. در حالی كه ازمون تافل و پی تی ای بیشتر از اصطلاحات و واژه های آمریكایی استفاده میكنند.
این سه آزمون ادعا میكنند كه نتایج یكسانی را ارائه میدهند. اما به طور مثال آیلتس در اروپا و استرالیا بیشتر پذیرفته میشود و همچنین تافل در آمریكا. در نهایت این آزمون پی تی ای است كه ظاهرا از پیشرفت خوبی از لحاظ پذیرش در سراسر دنیا برخوردار شده است.


از آنجایی كه تمامی دانشگاهها و موسسات علمی تمامی این آزمون ها را قبول ندارند، مطمئن شوید كه آزمون انتخاب شده توسط شما مورد قبول مجموعه ای كه قرار است در آن فعالیت داشته باشید واقع شده است. شما میتوانید با استفاده از لینك موجود، لیست دانشگاههایی كه آزمون پی تی ای را قبول دارند مشاهده كنید.
اگر به اندازه كافی خوش شانس باشید كه برای دانشگاهی اقدام كرده اید كه بیش از یكی از این آزمون ها را قبول داشته باشد، شما ممكن است به این فكر فرو بروید كه كدام آزمون را انتخاب كنید.
در کل متقاضیان شرکت در آزمون PTE، دلایل متفاوتی برای انتخاب این آزمون به جای تافل یا آیلتس دارند. برخی از مهمترین وجوه تمایز این آزمون ها بدین شرح است :

 • مدت زمان آزمون پی تی ای آکادمیک سه ساعت بوده و به صورت کامپیوتری و در یک روز انجام می‌شود در صورتیکه آزمون آیلتس معمولاً طی دو روز برگزار می‌شود.
 • نتایج آزمون پی تی ای آکادمیک برای مهاجرت به نیوزلند و اخذ ویزای دانشجویی یا اقامت دائم توسط دولت نیوزلند پذیرفته می‌شود.
 • کسب نمره‌ی بالا در این آزمون نسبتاً ساده‌تر از آیلتس است زیرا معیارهای نمره‌دهی این آزمون بسیار بی‌طرفانه هستند.
 • کسب نمره‌ی بالا در این آزمون نسبتاً ساده‌تر از آیلتس است زیرا معیارهای نمره‌دهی این آزمون بسیار بی‌طرفانه هستند.
 • سیستم کامپیوتری نمره‌دهی پی تی ای آکادمیک از یک الگوریتم پیچیده پیروی کرده و افراد را به صورت برابر ارزیابی می‌کند. درحالی‌که در سیستم نمره‌دهی انسانی ممکن است نظرات شخصی و متعصبانه‌ی افراد بر اساس ظاهر، زبان بدن و حالات چهره‌ی شرکت‌کنندگان در آزمون در نتایج آزمون تاثیرگذار باشند.
  متن‌های ریدینگ آزمون پی تی ای آکادمیک نسبتاً کوتاه‌تر از متن‌های آزمون آیلتس هستند (معمولاً 100 تا 300 کلمه) و هر سؤال، با متن مربوط به خود همراه است و این باعث می‌شود بخش ریدینگ کمتر گمراه‌کننده و چالش‌برانگیز باشد.
  بخش لیسنینگ این دو آزمون مشابه هم هستند با این تفاوت که در آزمون پی تی ای آکادمیک شرکت‌کنندگان از هدفون استفاده می‌کنند بنابراین فایل‌های صوتی را بهتر شنیده، صدا اکو نشده و چیزی موجب حواس‌پرتی آن‌ها نمی‌شود.
 • در آزمون پی تی ای آکادمیک هیچ عامل انسانی دخیل نمی‌باشد بنابراین در ارزیابی و نمره‌دهی این آزمون، خطا و اشتباه انسانی وجود ندارد.
  برای شرکت در این آزمون نیازی به مهارت‌های پیشرفته‌ی کامپیوتری و مهارت تایپ نیست. آزمون پی تی ای آزمون سنجش مهارتهای کامپیوتری و تایپ‌کردن نیست و تنها یک آزمون زبان انگلیسی است. سؤالات بخش رایتینگ آزمون پی تی ای آکادمیک سؤالاتی عمومی بوده و در آزمون‌های مختلف بسیار تکرار می‌شوند.
  اگر در آزمون آیلتس نمره‌ی 5.5 یا 6 را کسب کرده‌اید احتمال آن زیاد است که با تمرین و آموزش مناسب، در آزمون پی تی ای نمره‌ی معادل بالاتری را کسب کنید. به عبارت دیگر کسب نمره‌ی بالا در آزمون پی تی ای آکادمیک ساده‌تر از کسب نمره‌ی بالا در آزمون آیلتس است.
  نتایج آزمون PTE بسیار سریع تر از آزمون های دیگر مشخص می شود و همچنین در زمان کوتاه تری نیز به دانشگاه مقصد گزارش می شود. مدت زمان گزارش نتیجه آزمون PTE، حداکثر 5 روز کاری است. زمانی که برای آزمون های تافل iBT و IELTS از یک هفته تا سه هفته متغیر است.
  گستره پذیرش نمره آزمون PTE، همخوانی بسیار زیادی با آیلتس دارد به طوری که در بیشتر موارد جهت فرآیند مهاجرت و یا پذیرش تحصیلی می توان به جای نتیجه آزمون آیلتس که کسب نتیجه دلخواه و مناسب در آن برای بسیاری از متقاضیان دشوار است، نمره آزمون PTE را ارائه نمود.
 • تعداد دفعات برگزاری آزمون بسیار زیاد است به طوریکه قدرت انتخاب شما برای شرکت در آزمون در یک تاریخ مشخص بسیار بالاست. هرچند توصیه همیشگی ما این هست که هر چه زودتر در آزمون شرکت کنید، احتمال این که بتوانید مراحل بعدی را بهتر برنامه ریزی کنید، بیشتر است.
 • بزرگ ترین نقص آزمون PTE عدم گسترش پذیرش نمره آن مشابه با آزمون های IELTS و TOEFL iBT و همینطور عدم برگزاری این آزمون در داخل کشور می باشد. هرچند این روند در حال تغییر و بهبود است و این آزمون به تدریج در حال معرفی خود به عنوان یک آزمون معتبر و پذیرفته شده در سرتاسر جهان می باشد.

به منظور کسب اطلاعات کامل و مشاوره تخصصی رایگان با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

26703713 - 26703715

ثبت نام در آزمون پی تی ای (آزمون PTE در ایران)

آزمون PTE در کشور های مختلف برگزار می گردد ولی شش کشور که در نزدیکی ما قرار دارند و راحت ترین راه برای کسب مدرک آزمون PTE است به شرح زیر می باشند :
کشور عراق : در شهر های اربیل ،سلیمانیه و کردستان آزمون PTE برگزار می گردد و هزینه آن حدود 185 دلار می باشد.
کشور لبنان : در شهر بیروت آزمون PTE برگزار می گردد و هزینه آن حدود 210 دلار می باشد.
کشور آذربایجان : در شهر باکو آزمون PTE برگزار می گردد و هزینه آن حدود 170دلار می باشد.
کشور ترکیه  : در شهر های استانبول، آنکارا و آدانا آزمون PTE برگزار می گردد و هزینه آن حدود 470 لیر می باشد.
کشور امارات : در شهرهای دبی و ابوظبی آزمون PTE برگزار می گردد و هزینه آن حدود 980 درهم می باشد.
کشور عمان : در شهر مسقط آزمون PTE برگزار می گردد و هزینه آن حدود 215 دلار می باشد.

نمونه کارنامه پی تی ای:

همانطور که ملاحظه میفرمایید، در کارنامه دو نوع نمره به نام های communicative skills و enabling skills به داوطلب داده می شود. بخش اول مربوط به مهارت های 4 گانه آزمون های زبان هستند که مانند آیلتس و تافل می باشد. بخش مربوط به enabling skills مربوط به مهارت هایی هستند که برای ارائه به اداره مهاجرت و دانشگاه اهمیتی ندارند اما می توانند به داوطلب کمک کنند تا نقاط ضعف و قوت خود را در این آزمون بشناسد. این مهارت ها شامل گرامر، روان خواندن، تلفظ صحیح، اسپلینگ صحیح، تنوع لغات و مهارت های نگارشی می باشند. نمرات در آزمون پی تی ای از 90 محاسبه می شوند. جهت معادل سازی نمرات پی تی ای با آزمون های آیلتس و تافل از جدول زیر می توانید استفاده کنید.


معادل نمره 7 آیلتس در آزمون پی تی ای 65 و معادل 8 آیلتس در آزمون پی تی ای نمره 79 می باشد. این آزمون به صورت آنلاین و در سنترهای مورد تایید سازمان پیرسون برگزار می شود اما متاسفانه در حال حاضر این آزمون در ایران برگزار نمی شود و داوطبین داخل ایران جهت شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای اطراف ایران مانند جمهوری آذربایجان، ترکیه، امارت متحده عربی و عراق مراجعه کنند. این آزمون درهر کشور هزینه ای متفاوت دارد که جهت کسب اطلاعت بیشتر در مورد مکان و هزینه آزمون هر سنتر می توانید به سایت رسمی سازمان پیرسون به نشانی Pearsonpte.com مراجعه فرمایید. 

خود را در اولویت قرار دهید


جلسه مشاوره آموزشی و تعیین سطح رایگان

فرم رزرو


اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد. بزودی با شما تماس خواهیم گرفت.