021-22889554
021-26703715
مشاوره آموزشی رایگان

021-22889554  |  021-26703715 مشاوره آموزشی رایگان


تکنولوژی

سرگرمی

طراحی

کسب و کار

علم و دانش

فضا

شهرها

نابرابری


TED Talk چیست؟


کلمه کوتاه شده TED برگرفته از Entertainment Design Technology می باشد.
TED مجموعه ای از کنفرانس هایی است که به طور سالیانه از سال 1990 تا کنون اجرا می شوند. سخنرانان از سراسر جهان گرد هم آمده و کنفرانسی را با موضوعاتی همچون تجربه زندگی شخصی، تخصص کاری، حرفه ها، مناطق و تحقیق و غیره ایراد می کنند.
تمرکز آنان بر روی موضوعاتی نظیر موضوعات علمی، فرهنگی و آکادمیک است. سخنرانان قبلی افرادی مانند Bill Gates، موسس Wikipedia آقای Jimmy Wales، Bill Clinton ، Al Gore، موسسان گوگل و ... بوده اند. TED Talk ها دارای یک تمرکز آموزشی هستند و شعار همیشگی کنفرانس ها این است : Ideas Worth Spreading (ایده ها ارزش به اشتراک گذاشته شدن دارند). آنها امیدوارند که ذهن ها را برای پذیرش ایده های جدید و الهام بخش باز کنند.

از سال 2006 این مجموعه برای تماشای آزاد آنلاین توسط وب سایت TED و YouTube در حال فعالیت است.بیش از 1900 ویدئوی TED در سایت TED.com موجود است که هر کدام بیش از میلیاردها بار تماشا شده اند.چرا TED Talk ها برای زبان آموزان گزینه بسیار خوبی است؟


بخش Ted Talks وب سایت زبان اول علاوه بر اینکه یک منبع تکمیلی برای افزایش مهارتهای Reading، درک مطلب و Listening می باشد، بهترین منبع با موضوعات طبقه بندی شده برای گرفتن ایده مکالمه در آزمون های بین المللی مانند آیلتس نیز می باشد.
سخنرانی های Ted منبع غنی از موضوعات واقعی و کاربردی هستند که زبان آموزان می توانند موضوعات متنوعی را برای بیان عقیده و نظرات و همچنین سخنرانی هایشان ایده بگیرند.چه سطح از زبان انگلیسی برای استفاده از ویدئوهای TED Talk لازم است؟


برای استفاده کامل از ویدئوهای Ted به عنوان یک منبع ارزشمند کمک آموزشی که شما بتوانید از آن نهایت استفاده را بکنید، لازم است تا مهارتهای زبان انگلیسی شما بر اساس چارت آموزشی زبان اول معادل Intermediate باشد. ولی این بدان معنا نیست که کسانی که سطوح پایینتری در زبان انگلیسی دارند نمی توانند از این منابع استفاده کنند.

افرادی که سطح زبانی آنها مطابق نمودار کمتر از B 2 هست و در کلاس های حضوری زبان اول شرکت می کنند اصلا نگران نباشند چرا که برنامه آموزشی و محتوای اصلی دوره هایی چون آموزش زبان انگلیسی عمومی طوری طراحی شده است تا زبان آموز بتواند از کلیه محتوای تکمیلی آموزشی از جمله ویدئوهای Ted نهایت استفاده را داشته باشد.
در کلاس های حضوری زبان آموزان با الهام گرفتن از این ویدئوها از همان ابتدا می توانند ایده ها و نظراتی که در ویدئوها صحبت میشود را استخراج کرده و در بحث ها و مناظراتشان (البته براساس سطح زبانی خود) استفاده کنند.