021-22889554
021-26703715
مشاوره آموزشی رایگان

021-22889554  |  021-26703715 مشاوره آموزشی رایگان

یک پیام منقلب کننده که الهام بخش یک خط امداد بحران شد

Nancy Lublin

How data from a crisis text line is saving lives

When a young woman texted DoSomething.org with a heartbreaking cry for help, the organization responded by opening a nationwide Crisis Text Line for people in pain. Nearly 10 million text messages later, the organization is using the privacy and power of text messaging to help people handle addiction, suicidal thoughts, eating disorders, sexual abuse and more. But there's an even bigger win: The anonymous data collected by text is teaching us when crises are most likely to happen -- and helping schools and law enforcement to prepare for them.


تگ های مرتبط :

Activism, Big Problems, Communication
دختری که هرگز او را ندیدهام زندگی من و هزاران نفر دیگر را متحول کرد. من مدیر عامل وبسایت DoSomthing.org هستم. این وبسایت یکی از بزرگترین تشکیلات جوانان در سراسر دنیا است. در واقع از Boy Scouts در ایالات متحده هم بزرگتر است. و ما همجنس ستیز نیستیم. (خنده) و درست است -- ما به وسیله پیام کوتاه با جوانان ارتباط برقرار می کنیم، زیرا آنها به این روش با هم ارتباط برقرار می کنند. خوب، ما امسال ۲۰۰ کمپین را برگزار خواهیم کرد، مانند جمع آوری کره بادام زمینی برای خیریههای غذا، یا درست کردن کارتهای تبریک روز ولنتاین برای شهروندان مسن که خانه نشین شدهاند.
و به آنها پیامک میزنیم. و ۹۷ درصد مشارکت میکنند. که بیش از شاخص اسپانیایی و شهری است. ما ۲۰۰٫۰۰۰ شیشه کره بادام زمینی و بیش از ۳۶۵٫۰۰۰ کارت تبریک جمع کردیم. ابعاد عظیمی است. خوب -- (تشویق) اما یک مسئله عجیب وجود دارد. هر بار که ما پیامک هایمان را میفرستیم، ده ها پیامک دریافت میکنیم که هیچ ربطی به کره بادام زمینی یا گرسنگی یا شهروندان مسن ندارند -- اما درباره مورد آزار و اذیت قرار گرفتن، یا اعتیاد به ماری جوانا هستند. و بدترین پیامی که دریافت کردیم دقیقا این بود:
"دست از تجاوز به من بر نمی دارد. بابام را میگم. به من گفته در این باره با کسی صحبت نکنم. تو اونجایی؟" باورمان نمیشد که این اتفاق افتاده است. باورمان نمیشد که چنین اتفاق وحشتناکی بتواند بر سر یک انسان بیاید. و اینکه او آن را با ما مطرح کرده است -- چیزی آن قدر محرمانه و شخصی. و ما فهمیدیم که باید دست از اولویت بندی بکشیم و یک خط پیام بحرانی برای این افراد دردمند درست کنیم. پس ما متن پیام بحرانی را، خیلی بی سر و صدا در شیکاگو و ال پاسو ارسال کردیم -- تنها چند هزار نفر در هر زمینهای. و در عرض چهار ماه، ما در تمام ۲۹۵ منطقه آمریکا حضور داشتیم. تنها برای درک چشم انداز آن،
این کار یعنی رشدی سریعتر از زمانی که فیس بوک شروع به کار کرد، بدون بازاریابی (تشویق) پیام کوتاه به شدت خصوصی است. هیچ کس متوجه صحبت کردن شما نمیشود. خوب ما هر روز موقع ناهار با افزایش پیامها مواجه میشویم -- بچهها سر میز نشستهاند و شما فکر میکنید که او به پسر بانمکی در آن طرف سالن پیام میدهد، در حالی که در واقع مشکل پرخوریاش را با ما مطرح میکند. و کلماتی مثل "لایک" یا "اوم" یا هق هق و گریه کردن را به ما نمیفرستند. ما فقط واقعیت را دریافت میکنیم. چیزهایی مثل، "میخواهم بمیرم. یک شیشه قرص روی میز جلوی من است." و مشاور بحران میگوید،
"چطوره همینطور که به هم مسیج میدیم اون شیشه را هم بذاری تو کشو؟" و برای مدتی با هم کلنجار میروند. و مشاور او را متقاعد میکند که آدرسش را به ما بدهد، چون اگر پیام میدهید، به کمک نیاز دارید. و مشاور آدرس را میگیرد و برنامه نجات فعال را راه میاندازد در همان هنگام که به هم پیام می دهند. و پس از آن سکوت برقرار میشود -- ۲۳ دقیقه بدون هیچ پاسخی از سوی آن دختر. و پیام بعدی که میرسد این است -- مادر است -- "من داخل خانه بودم اما هیچ اطلاعی نداشتم، الان توی آمبولانس هستیم و به سمت بیمارستان می رویم."
تنها به عنوان یک مادر -- پیام بعدی یک ماه بعد رسید. "من همین الان از بیمارستان مرخص شدم برایم تشخیص دوقطبی داده شده و فکر کنم حالم خوب خواهد شد." (تشویق) مشتاقم که به اطلاعتان برسانم که هرچند تبادل نامعمولی است، اما ما به طور میانگین ۲/۴۱ نجات فعال را در هر روز انجام میدهیم. ۳۰ درصد از پیامهای ما درباره خود کشی و افسردگی هستند -- زیاده. نکته زیبا درباره پیام متنی بحرانی این است که غریبهای به غریبه دیگر درباره خصوصی ترین مسایل مشاوره میدهد، و آنها را از لحظات پرتنش به لحظات آرامش میرسانند. هیجان انگیز است، و من به شما میگویم
که ما در مجموع بیش از ۶/۵ میلیون پیام در کمتر از دو سال ارسال کردهایم. (تشویق) اما نکتهای که من را به وجد میآورد، چیزی که دیوانهام می کند دادهها است: ۶/۵ میلیون پیام -- این حجم، سرعت و گستره حقیقتا یک لقمه چرب و نرم است. میتوانیم پیش بینی کنیم. هرگونه نتیجه گیری و آموزش بر اساس این حجم داده قابل انجام است. بنابراین ما می توانیم بهتر شویم و دنیا می تواند جای بهتری باشد. خب ما چگونه از اطلاعات برای بهتر شدن استفاده میکنیم؟ خیلی خوب، تصادفا بعضی از شما، کسانی که این را تماشا میکنید در نقطه ای از زندگی خود به یک مشاور یا روان پزشک مراجعه کردهاید--
البته نیازی نیست دستتان را بلند کنید. (خنده) از کجا متوجه میشوید که کار او خوب است؟ اوه، از آن مدرک هاروارد که به دیوار آویزان است؟ مطمئن هستید که جزء ۱۰ درصد آخر نبوده است؟ (خنده) زمانی که من و همسرم به یک مشاور ازدواج مراجعه کردیم، من گمان کردم که او یک نابغه است چون گفت: "دو هفته دیگر هر دو شما را مجددا میبینم-- اما شما هفته آینده به من مراجعه کنید، آقا" (خنده) ما اطلاعات لازم برای شناختن یک مشاور خبره را در دست داریم. ما می دانیم که اگر لغات "بی حس کردن" و "آستین" در پیام باشد، در ۹۹ درصد موارد به بریدن مربوط میشود.
اگر پیام با کلمات "میلیگرم" و "نوار لاستیکی" نوشته شده باشد، در ۹۹ درصد موارد احتمال سوء مصرف مواد وجود دارد. و ما میدانیم که اگر از "سکس"، "دهانی" و "مورمون" استفاده شده باشد، فرد درباره همجنسگرایی خود سوال دارد. حالا این اطلاعات جالبی است که مشاور میتواند جمع آوری کند اما الگوریتمی در دستان ما است که به معنی یک هشدار خودکار است و اعلام میکند، "۹۹ درصد احتمال بریدن -- یکی از این سوالات را امتحان کنید" و به مشاور سرعت عمل میدهد. یا "۹۹ درصد احتمال سوء مصرف مواد، این ها سه کلینیک مواد مخدر نزدیک به فرد پیام دهنده هستند." این صحت کار ما را افزایش میدهد. در روزی که رابین ویلیامز دست به خودکشی زد،
میزان استفاده مردم از خطوط در تمام کشور به شدت افزایش یافت. خیلی ناراحت کننده بود که یک نماد، یک مرد بامزه، خودکشی کند، و یک وقفه سه ساعتی بین هر اوج استفاده از خطوط، بود. ما هم با افزایش حجم مواجه بودیم. اما تفاوت در آن بود که اگر پیغام، "میخواهم بمیرم،" یا "میخواهم خودم را بکشم" به دست ما میرسید، الگوریتم آن را میخواند و به عنوان کد نارنجی اعلام میکرد. و فرد پیغام دهنده در بالای صف قرار میگرفت پس ما میتوانیم با افزایش شدت مراجعه فارغ از زمان بندی، رفتار کنیم. (تشویق) این اطلاعات همچنین در حال بهتر کردن دنیا است. زیرا من اکنون بر اولین نقشه بحران در زمان واقعی جهان نشستهام.
در این باره فکر کنید: آن ۶/۵ میلیون پیام، که بر اساس فرآیند زبان طبیعی به صورت خودکار علامت گذاری شدهاند. همه آن دادهها -- من می توانم به شما بگویم بدترین روز هفته برای اختلالات تغذیه کدام است: دوشنبه. بدترین زمان روز برای سوء مصرف مواد: 5 صبح. و اینکه ایالت مونتانا مکان زیبایی برای دیدن است اما دوست نخواهید داشت در آن زندگی کنید، چون در تمایل افراد به خودکشی بالاترین رتبه را دارد. و ما این اطلاعات را به صورت رایگان و قابل دسترسی در اختیار همگان قرار دادهایم. ما تمام اطلاعات قابل شناسایی شخصی را بیرون کشیدهایم. و تمام آنها در وبسایت crisistrends.org قابل دسترسی است. زیرا ما تمایل داریم که مدارس بتوانند بدانند
که دوشنبه بدترین روز برای اختلالات تغذیه است، پس بنابرآن میتوانند وعدهها را تنظیم کنند و مشاوران راهنما میتوانند دوشنبهها حضور داشته باشند. و ما میخواهیم که خانوادهها از افزایش تمایل به سوء مصرف مواد در 5 صبح آگاه باشند و ما میخواهیم کسی به مشکلات مردم بومی مونتانا رسیدگی کند. (تشویق) این دادهها و شواهد باعث پیشرفت حریم خصوصی، تحقیقات، خبرنگاری، فعالیت پلیس، مدارس -- و همه چیز خواهد شد. من خود را به عنوان یک فعال سلامت روان نمیشناسم. من خود را یک فعال در زمینه سلامت ملی میدانم. من خیلی از دانستن این اطلاعات هیجان زده هستم، من کمی دیوانهام.
آره، خیلی دخترونه شد. من خلم. (خنده) عاشق اطلاعاتم. و تنها تفاوت من با آدم های اتو کشیده با شرکتهای پر پولشان، این است که من از کمک به شما برای پیدا کردن غذای چینی ساعت ۲ صبح در دالاس، یا پیدا کردن ماشین تنها با لمس مچ دستتان، یا یافتن همخوابه با یک اشاره دست راست، الهام نمیگیرم. من از -- (خنده، تشویق) من میخواهم با استفاده از اطلاعات و فناوری دنیا را به جای بهتری بدل کنم. من می خواهم با آن به آن دختری کمک کنم که به ما درباره تجاوز پدرش پیام داد.
چون حقیقت این است که ما دوباره هرگز خبری از او نشنیدیم. و من امیدوارم که او اکنون در جایی امن و سالم باشد. و امیدوارم او این بحث را ببیند و بداند که درماندگی و شجاعت او الهام بخش ایجاد خط پیام بحرانی شده است و هر روز لعنتی الهام بخش من است. (تشویق)
A girl I've never met before changed my life and the life of thousands of other people. I'm the CEO of DoSomething.org. It's one of the largest organizations in the world for young people. In fact it's bigger than the Boy Scouts in the United States. And we're not homophobic. (Laughter) And it's true -- the way we communicate with young people is by text, because that's how young people communicate. So we'll run over 200 campaigns this year, things like collecting peanut butter for food pantries, or making Valentine's Day cards for senior citizens who are homebound.
And we'll text them. And we'll have a 97 percent open rate. It'll over-index Hispanic and urban. We collected 200,000 jars of peanut butter and over 365,000 Valentine's Day cards. This is big scale. OK -- (Applause) But there's one weird side effect. Every time we send out a text message, we get back a few dozen text messages having nothing to do with peanut butter or hunger or senior citizens -- but text messages about being bullied, text messages about being addicted to pot.
And the worst message we ever got said exactly this: "He won't stop raping me. It's my dad. He told me not to tell anyone. Are you there?" We couldn't believe this was happening. We couldn't believe that something so horrific could happen to a human being, and that she would share it with us -- something so intimate, so personal. And we realized we had to stop triaging this and we had to build a crisis text line for these people in pain. So we launched Crisis Text Line, very quietly, in Chicago and El Paso -- just a few thousand people in each market. And in four months, we were in all 295 area codes in America.
Just to put that into perspective, that's zero marketing and faster growth than when Facebook first launched. (Applause) Text is unbelievably private. No one hears you talking. So we spike everyday at lunch time -- kids are sitting at the lunch table and you think that she's texting the cute boy across the hall, but she's actually texting us about her bulimia. And we don't get the word "like" or "um" or hyperventilating or crying. We just get facts. We get things like, "I want to die. I have a bottle of pills on the desk in front of me."
And so the crisis counselor says, "How about you put those pills in the drawer while we text?" And they go back and forth for a while. And the crisis counselor gets the girl to give her her address, because if you're texting a text line, you want help. So she gets the address and the counselor triggers an active rescue while they're texting back and forth. And then it goes quiet -- 23 minutes with no response from this girl. And the next message that comes in says -- it's the mom -- "I had no idea, and I was in the house,
we're in an ambulance on our way to the hospital." As a mom that one just -- The next message comes a month later. "I just got out of the hospital. I was diagnosed as bipolar, and I think I'm going to be OK." (Applause) I would love to tell you that that's an unusual exchange, but we're doing on average 2.41 active rescues a day. Thirty percent of our text messages are about suicide and depression -- huge. The beautiful thing about Crisis Text Line is that these are strangers counseling other strangers on the most intimate issues,
and getting them from hot moments to cold moments. It's exciting, and I will tell you that we have done a total of more than 6.5 million text messages in less than two years. (Applause) But the thing that really gets me hot and sweaty about this, the thing that really gets me psyched is the data: 6.5 million messages -- that's the volume, velocity and variety to provide a really juicy corpus. We can do things like predictive work. We can do all kinds of conclusions and learnings from that data set. So we can be better, and the world can be better.
So how do we use the data to make us better? Alright, chances are someone here, someone watching this has seen a therapist or a shrink at some point in time in your life -- you do not have to raise your hand. (Laughter) How do you know that person's any good? Oh, they have a degree from Harvard on the wall? Are you sure he didn't graduate in the bottom 10 percent? (Laughter) When my husband and I saw a marriage counselor, I thought she was a genius when she said, "I'll see you guys in two weeks -- but I need to see you next week, sir."
(Laughter) We have the data to know what makes a great counselor. We know that if you text the words "numbs" and "sleeve," there's a 99 percent match for cutting. We know that if you text in the words "mg" and "rubber band," there's a 99 percent match for substance abuse. And we know that if you text in "sex," "oral" and "Mormon," you're questioning if you're gay. Now that's interesting information that a counselor could figure out but that algorithm in our hands means that an automatic pop-up says, "99 percent match for cutting -- try asking one of these questions" to prompt the counselor.
Or "99 percent match for substance abuse, here are three drug clinics near the texter." It makes us more accurate. On the day that Robin Williams committed suicide, people flooded hotlines all over this country. It was sad to see an icon, a funnyman, commit suicide, and there were three hour wait times on every phone hotline in the country. We had a spike in volume also. The difference was if you text us, "I want to die," or "I want to kill myself," the algorithm reads that, you're code orange, and you become number one in the queue.
So we can handle severity, not chronological. (Applause) This data is also making the world better because I'm sitting on the world's first map of real-time crises. Think about it: those 6.5 million messages, auto-tagging through natural language processes, all of these data points -- I can tell you that the worst day of the week for eating disorders: Monday. The worst time of day for substance abuse: 5am. And that Montana is a beautiful place to visit but you do not want to live there, because it is the number one state for suicidal ideation.
And we've made this data public and free and open. We've pulled all the personally identifiable information. And it's in a place called CrisisTrends.org. Because I want schools to be able to see that Monday is the worst day for eating disorders, so that they can plan meals and guidance counselors to be there on Mondays. And I want families to see that substance abuse questions spike at 5am. I want somebody to take care of those Native American reservations in Montana. (Applause) Data, evidence makes policy, research,
journalism, policing, school boards -- everything better. I don't think of myself as a mental health activist. I think of myself as a national health activist. I get really excited about this data, I'm a little nerdy. Yeah, that sounded too girly. I'm nerdy. (Laughter) I love data. And the only difference really between me and those people in hoodies down the road with their fat-funded companies, is that I'm not inspired by helping you find Chinese food at 2am in Dallas, or helping you touch your wrist and get a car immediately,
or swipe right and get laid. I'm inspired -- (Laughter, applause) I want to use tech and data to make the world a better place. I want to use it to help that girl, who texted in about being raped by her father. Because the truth is we never heard from her again. And I hope that she is somewhere safe and healthy, and I hope that she sees this talk and she knows that her desperation and her courage inspired the creation of Crisis Text Line and inspires me every freaking day. (Applause)