021-22889554
021-26703715
مشاوره آموزشی رایگان

021-22889554  |  021-26703715 مشاوره آموزشی رایگان

چرا کلاه ایمنی از ضربه مغزی پیشگیری نمی کند؟

David Camarillo

Why helmets don't prevent concussions — and what might

What is a concussion? Probably not what you think it is. In this talk from the cutting edge of research, bioengineer (and former football player) David Camarillo shows what really happens during a concussion -- and why standard sports helmets don't prevent it. Here's what the future of concussion prevention looks like.


تگ های مرتبط :

Biomechanics, Design, Health
این روزها اصطلاح ضربه مغزی بیشتر از همیشه باعث ترس می شود، و من شخصاً این را می‌دانم. من ١٠ سال فوتبال بازی کردم، هزاران بار به سرم ضربه خورد، و با این حال، باید به شما بگویم، چیزی که بدتر بود یکی دو بار تصادف با موتورسیکلت بود که در آن دچار ضربه مغزی شدم، و امروز که جلوی شما ایستاده‌ام، همچنان با عواقب آخرین تصادف درگیرم. بخشی از ترس از ضربه مغزی بی‌دلیل نیست. اطلاعاتی وجود دارد که سابقه ضربه مغزی مکرر ممکن است منجر به زوال عقلی زودرس مانند الزایمر، و آسیب مغزی مزمن ناشی از ضربه شود.
این موضوع فیلم ویل اسمیت به نام "ضربه مغزی" بود. خب، همه به فکر فوتبال می افتیم و یا ارتش، اما شاید ندانید که دوچرخه سواری شایعترین علت ضربه مغزی در کودکان است، یعنی ضربه مغزی ورزشی. و بنابراین چیز دیگری که باید به شما بگویم که شاید ندانید این است که کلاه ایمنی در دوچرخه سواری و فوتبال (آمریکایی) و خیلی ورزش‌های دیگر، طراحی یا آزمایش نشده از این نظر که تا چه حد می تواند کودک شما را از ضربه مغزی حفظ کند. در واقع طراحی و آزمایش آن از نظر توانایی در حفاظت در مقابل شکستگی جمجمه است.
و به همین دلیل والدین همیشه این سوال را دارند و از من می‌پرسند، "به فرزند خودتان اجازه می دهید فوتبال بازی کند؟" یا، "آیا به فرزندم اجازه بدهم که فوتبال بازی کند؟" و فکر می‌کنم از دیدگاه یک رشته ورزشی با اطمینان نمی‌توان به این سوال پاسخ داد. بنابراین از دیدگاه کمی متفاوت به این پرسش نگاه می‌کنم، و می‌خواهم بدانم چگونه می‌توانیم از ضربه مغزی پیشگیری کنیم؟ آیا این اصلاً ممکن است؟ و بیشتر صاحب‌نظران معتقدند این‌طور نیست، اما کاری که در آزمایشگاهم می کنیم آشکار کردن جزئیات بیشتر درباره ضربه مغزی است تا بتوانیم آن را بهتر بفهمیم.
دلیلی که با کلاه ایمنی می‌توانیم از شکستگی جمجمه پیشگیری کنیم این است که کاملاً ساده است. می‌دانیم چگونه کار می کند. ضربه مغزی ناشناخته‌تر است. برای این که بدانید هنگام ضربه مغزی، چه اتفاقی می‌افتد، می‌خواهم این ویدئو را به شما نشان دهم که اگر در گوگل بنویسید "ضربه مغزی چیست؟" سایت سی دی سی می آید (مرکزکنترل و پیشگیری از بیماری) و این ویدئو تقریباً همه داستان را می‌گوید. می‌بینید که سر به جلو حرکت می‌کند، مغز در جای خود باقی می‌ماند، سپس مغز گیر می‌کند و به جمجه برخورد می‌کند.
مغز در ریباند از جمجمه به سمت دیگر جمجمه برخورد می‌کند. و چیزی که در این ویدئوی سی دی سی برجسته شده است و یادآوری می کنم سرمایه گذار آن ان اف ال بوده (لیگ ملی فوتبال) این است که سطح خارجی مغز، که به جمجمه برخورد کرده، به نظر می رسد آسیب دیده، پس این سطح خارجی مغز است. و در مورد این ویدئو دوست دارم بگویم برخی نکات آن احتمالاً درست است، و نشان می‌دهد دانشمندان چه تصوری از ضربه مغزی دارند، اما نکات بیشتری احتمالاً در این ویدئو نادرست است. یک نکته که موافقم و به نظرم بیشتر صاحب‌نظران موافقند، این است که مغز دارای چنین دینامیکی است.
در حرکت از جمجمه عقب می‌ماند و سپس گیر می‌کند و به عقب و جلو حرکت و نوسان می‌کند. فکر می‌کنیم این درست است. اما میزان حرکت مغز که در این ویدئو می‌بینید احتمالاً به هیچ وجه درست نیست. داخل جمجمه جا بسیار کم است، تنها چند میلیمتر، و آن هم کاملاً توسط مایع مغزی نخاعی پر شده است، که مانند یک لایه محافظ عمل می‌کند. پس احتمالاً کل مغز در داخل جمجمه کمتر حرکت می‌کند. مشکل دیگر این ویدئو این است که مغز را مانند یک شیء سخت نشان داده که حرکت می‌کند، و این هم درست نیست.
مغز شما یکی از نرم‌ترین مواد درون بدن شماست، و می‌توان آن را به نوعی ژله تشبیه کرد. وقتی سر شما به جلو و عقب حرکت می‌کند، مغز شما پیچ و تاب می‌خورد و خم و راست می‌شود، و بافت آن کش می‌آید. و به همین دلیل به نظر من و بیشتر صاحب‌نظران، ضربه مغزی آن طور نیست که در این ویدئو به نظر می‌آید بلکه چیزی است که بسیار عمقی تر در مرکز مغز مغز اتفاق می‌افتد. برای مقابله با این مشکل و فهم مکانیسم ضربه مغزی و یافتن راهی برای پیشگیری از آن از ابزاری مثل این استفاده می‌کنیم.
این یک محافظ دهان است. حسگرهایی دارد که تقریباً مشابه تلفن همراه شماست: شتاب سنج، ژیروسکوپ (دوران نما)، و وقتی ضربه‌ای به سر وارد می‌شود، به شما می‌گوید سر چگونه حرکت کرده با دقت هزار نمونه در دقیقه. اساس کار محافظ دهان این است: روی دندان شما نصب می‌شود. دندان یکی از سخت ترین مواد بدن شماست. بنابراین محکم با جمجمه جفت شده و دقیق ترین اندازه های ممکن را از حرکات جمجمه به شما می می‌دهد. دیگران روش های دیگری را با کلاه ایمنی امتحان کرده‌اند.
ما حسگرهای دیگر را روی پوست امتحان کرده‌ایم اما حرکات آن‌ها بیش از حد است و این راه تنها راه مطمئن برای اندازه گیری بهتر است. با این ابزار می‌توانیم از مطالعه با جسد فراتر برویم، چون تنها راه مطالعه درباره ضربه مغزی مطالعه روی جسد است، و ما می‌خواهیم روی انسان زنده مطالعه کنیم و یاد بگیریم. کجا می‌توانیم گروهی داوطلب پیدا کنیم که بیایند و مرتب سرشان را به هم بکوبند و دچار ضربه مغزی شوند؟ خب، من یکی از آنان بودم، و این تیم فوتبال معروف استنفورد است.
این آزمایشگاه ماست و می خواهم به شما نشان دهم چگونه اولین ضربه مغزی با این ابزار اندازه گیری شد. یکی از چیزهایی که باید اشاره کنم ژیروسکوپ داخل این ابزار است، که به شما امکان می‌دهد چرخش سر را اندازه بگیرید. بیشتر متخصصین فکر می‌کنند این عامل اساسی است که می تواند به ما بگوید در ضربه مغزی چه روی می‌دهد. پس لطفاً این ویدئو را ببینید گوینده: کوگارز افراد اضافه را دیر آورد، اما لوک وقت دارد، و وینسلو تصادف کرده. امیدوارم حالش خوب باشد: (همهمه حضار) در بالای صفحه نمایش خود،
او را داخل میدان می بینید، که جدا شده، برای ایمنی. الان با سرعت واقعی پخش می شود و می توانید صدای ضربه را بشنوید-- دیوید کاماریلو: متأسفم، سه بار در آن جا احتمالاً کمی زیاد است. اما ایده را فهمیدید. فقط کافی است این فیلم را ببینید شاید تنها چیزی که میتوانید ببینید این باشد که ضربه خیلی محکم بود و او صدمه دید. اما وقتی داده ها را استخراج کنیم از محافظ دهانی که استفاده کرده، می توانیم جزئیات بیشتری ببینیم، اطلاعات بسیار کامل تر. و یکی از چیزهایی که اینجا متوجه شدیم این بود که ضربه به قسمت پایین و چپ ماسک صورت او برخورد کرده بود.
و همین ابتدا کاری کرد که کمی برخلاف انتظار بود. سر او به سمت راست حرکت نکرد. در واقع، ابتدا به سمت چپ چرخید. سپس وقتی گردن تحت فشار قرار گرفت، نیروی ضربه باعث شد به سمت راست برگردد. این حرکت تقریباً شبیه حرکت شلاق است، و فکر می کنیم احتمالاً همین باعث آسیب مغز شده است. تنها محدودیت این ابزار این است که می تواند حرکت مغز را بسنجد اما چیزی که واقعاً می خواهیم بدانیم این است که داخل مغز چه روی می دهد. پس وارد همکاری با گروه سوین کلیون در سوئد شدیم. آن‌ها به روش اجزای محدود مدلی از مغز ساخته‌اند. پس این یک شبیه سازی است
با اطلاعات محاقظ دهان ما از آسیبی که نشان دادم و این که می بینید مغز است-- این سطح مقطع مغز است درست در جلو همانطور که گفتم چرخیده و از شکل افتاده. پس می توانید ببینید چندان شباهتی به ویدئوی سی دی سی ندارد. حال، رنگ هایی که می بینید نشان می‌دهد بافت مغز چقدر تحت کشش است. قرمز یعنی ٥٠ درصد. یعنی مغز ٥٠ درصد طول اولیه خود کشیده شده است، به ویژه بافت این قسمت. و نکته اصلی که می‌خواهم توجه شما را جلب کنم این نقطه قرمز است. نقطه قرمز به مرکز مغز بسیار نزدیک است، و به طور نسبی،
تعداد نقاط رنگی مشابه در سطح مغز زیاد نیست آن طور که ویدئوی سی دی سی نشان داد. حال برای توضیح بیشتر جزئیات درباره نحوه وقوع ضربه مغزی، چیزی که باید اشاره کنم این است که ما و دیگران دیده ایم که ضربه مغزی در شرایطی روی می‌دهد که ضربه وارد می شود و سر در این جهت می‌چرخد. این حالت در ورزش‌هایی مانند فوتبال شایع‌تر است، اما خطرناک‌تر به نظر می‌رسد. چه اتفاقی ممکن است افتاده باشد؟ خب، نکته ای است که احتمالاً در مغز انسان متوجه خواهید شد و با سایر جانداران متفاوت است. ما این دو نیم دایره بسیار بزرگ را داریم. ما مغز راست و مغز چپ داریم.
و نکته کلیدی در این تصویر این است که درست زیر وسط مغز راست و مغز چپ یک شکاف بزرگ قرار دارد که تا عمق مغز می رود. و در آن شکاف، چیزی که در این تصویر نمی‌بینید، باید به من اعتماد کنید، یک صفحه بافت فیبری قرار دارد. نام آن داس مغز است، و از جلوی سر شما تا عقب سر کشیده شده و کاملاً سفت است. و این امکان می‌دهد تا وقتی شما ضربه می‌خورید و سرتان به سمت چپ می‌چرخد، نیروها به سرعت به سمت مرکز مغز شما منتقل شود. حال، در قعر این شکاف چه چیزی قرار دارد؟ این سیم‌کشی مغز شماست،
و در واقع این نوار قرمز در قعر آن شکاف بزرگترین نوار واحد است و نواری است که سمت راست و چپ مغز شما را به هم مرتبط می‌کند. نام آن جسم پینه‌ای است و فکر می کنیم احتمالاً یکی از شایعترین مکانیسم‌های ضربه مغزی است، و نیروها با حرکت به سمت پایین، و برخورد به جسم پینه‌ای، باعث جدا شدن سمت راست و چپ مغز شما می‌شود و این برخی نشانه های ضربه مغزی را توجیه می‌کند. همچنین یافته فوق با چیزی که ما در بیماری مغزی که اشاره کردم یعنی انسفالوپاتی مزمن ناشی از ضربه دیده‌ایم. این تصویر یک بازیکن میانسال است که در سابق فوتبال حرفه ای بازی می‌کرد،
و نکته ای که می خواهم اشاره کنم این است که اگر به جسم پینه ای نگاه کنید، و به صفحه قبل برمی گردم تا اندازه جسم پینه ای طبیعی را اینجا ببینید و اندازه آن در فردی که در اینجا دچار انسفالوپاتی مزمن ناشی از ضربه شده، به شدت چروکیده شده است. و همین حالت برای تمام فضای بطن‌های مغزی ایجاد شده است. این بطن‌ها بسیار بزرگ تر هستند. و بنابراین تمام این بافت در نزدیکی مرکز مغز به مرور دچار مرگ شده است. پس آنچه فهمیدیم در واقع با هم جور در می‌آید. اینجا خبرهای خوبی هست، و امیدوارم در انتهای این سخنرانی به شما حس امیدواری داده باشم. یکی از چیزهایی که فهمیدیم،
به ویژه درباره مکانیسم این آسیب، این است که با این که نیروها به سرعت در طول این شکاف منتقل می‌شود، اما باز هم مدت زمان مشخصی طول می‌کشد. و آنچه فکر می‌کنیم این است که اگر بتوانیم به حد کافی از سرعت سر بکاهیم تا مغز زیاد از جمجمه عقب نماند بلکه در عوض هم زمان با جمجمه حرکت کند، شاید بتوانیم از این مکانیسم ضربه مغزی جلوگیری کنیم. اما چطور می توانیم از سرعت سر بکاهیم؟ (خنده حاضرین) یک کلاه غول پیکر. با فضای بیشتر، زمان بیشتری دارید، و این بیشتر یک جوک است، اما شاید برخی از شما این را دیده باشید. این فوتبال حبابی است، و یک ورزش واقعی است.
در واقع، چند روز پیش، چند جوان دیدم که در خیابان نزدیک خانه ما مشغول این بازی بودند، و تا جایی که می دانم هیچ موردی از ضربه مغزی گزارش نشده است. (خنده حاضرین) اما در کمال جدیت، این اصل کار می کند، اما کمی زیاده روی کرده است. این چیزی نیست که برای سواری یا بازی فوتبال عملی باشد. و بنابراین با یک شرکت سوئدی به نام هاودینگ وارد همکاری شده‌ایم. برخی از شما شاید کار آنان را دیده باشید، و آنان از همان اصل فضای بیشتر برای پیشگیری از ضربه مغزی استفاده کرده‌اند. بچه‌ها لطفاً این رادرمنزل امتحان نکنید این بدلکار از کلاه استفاده نمی‌کند.
در عوض گردن‌بند دارد و این گردن‌بند در داخل حسگرهایی دارد از همان نوع حسگرهایی که در محافط دهانی ما هستند و زمان احتمالی سقوط را تشخیص می‌دهد و یک کیسه هوا باز می‌شود درست شبیه کیسه هوای خودرو. و در آزمایش‌هایی که ما در آزمایشگاه با ابزار آنان انجام دادیم متوجه شدیم که می تواند در برخی شرایط در مقایسه با کلاه معمولی دوچرخه سواری خطر ضربه مغزی را به شدت کاهش دهد. پس این پیشرفت کاملاً هیجان انگیزی است. اما برای این که بتوانیم فواید پیشگیری از ضربه مغزی توسط فناوری را واقعاً درک کنیم، باید مطابق مقررات باشد.
این یک واقعیت است. و این ابزار برای فروش در اروپاست اما در آمریکا قابل فروش نیست، و احتمالاً به این زودی نخواهد بود. پس خواستم به شما بگویم چرا. دلایل خوبی هست و بعد از آن دلایل نه چندان خوبی هست. کلاه دوچرخه سواری تحت کنترل مقررات ایالتی است. کمیسیون ایمنی مصرف کننده بر فروش کلاه دوچرخه سواری نظارت می‌کند، و از این آزمایش اسفاده می‌کند. این برمی‌گردد به آنچه در آغاز درباره شکستگی جمجمه گفتم. این آزمایش برای آن است. و انجام آن مهم است. می‌تواند زندگی شما را نجات دهد، اما باید بگویم که کافی نیست.
به عنوان مثال، یک چیز که این آزمایش بررسی نمی‌کند این است که مشخص نمی‌کند کیسه هوا درست در زمان و مکان مناسب باز خواهد شد و در جایی که لازم نباشد باز نخواهد شد. همچنین به شما نخواهد گفت که این کلاه احتمالاً از ضربه مغزی جلوگیری خواهد کرد یا نه. و اگر به کلاه فوتبال نگاه کنید، که مقرراتی ندارد، اما همچنان یک آزمایش بسیار مشابه دارد. در هر حال، مقررات دولتی ندارد. یک بدنه صنعتی دارد، که رویه کار بیشتر صنایع است. اما این بدنه صنعتی، می توانم بگویم، در مقابل به روزرسانی استانداردهای خود کاملاً مقاومت کرده است. در آزمایشگاه من، علاوه بر کار روی مکانیسم ضربه مغزی، ما می خواهیم
بفهمیم چگونه می توانیم استانداردهای بهتری برای آزمایش داشته باشیم. و امیدواریم دولت بتواند با استفاده از این نوع اطلاعات مشوق نوآوری باشد از طریق فهماندن این نکته به مشتریان که با یک کلاه خاص چقدر حفاظت می‌شوید. و در نهایت می خواهم به پرسش اول خود بازگردم که آیا به راحتی می توانم به فرزند خود اجازه دهم فوتبال بازی کند یا دوچرخه سواری کند؟ و این می‌تواند ناشی از تجربه ناگوار خود من باشد. به ویژه دخترم رز دوچرخه سواری می‌کند بیشتر عصبی می شوم. او یک و نیم سال دارد و به هر حال دلش می‌خواهد در خیابان‌های سان فرانسیسکو دوچرخه سواری کند.
این کف یکی از این خیابان‌هاست. و آرمان شخصی من این است-- و معتقدم این ممکن است-- که این فناوری ها را بیشتر توسعه دهم، و در واقع، در آزمایشگاهم به طور ویژه رویش کار می‌کنیم تا از فضای یک کلاه ایمنی استفاده مطلوب شود. و مطمئنم خواهیم توانست، پیش از این که او بتواند دوچرخه سوار شود، چیزی درست کنم که در واقع بتواند خطر ضربه مغزی را کاهش دهد و مطابق مقررات باشد. و کاری که می‌خواهم انجام دهم-- و می‌دانم که برای برخی از شما ماهیت فوری تری دارد، چندین سال اینجا بوده‌ام--
این که بتوانیم به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که می‌پرسند بگوییم، که شرکت در این فعالیت‌ها برای بچه های شما سالم و بی خطر است. و بسیار خوشوقتم که گروه فوق العاده‌ای در استنفورد دارم که به سختی روی آن کار می‌کند. پس امیدوارم چند سال بعد با داستان پایانی برگردم، اما فعلاً به شما می گویم، لطفاً وقتی واژه ضربه مغزی را می شنوید، اصلاً نترسید. امید هست. سپاسگزارم. (تشویق)
The word concussion evokes a fear these days more so than it ever has, and I know this personally. I played 10 years of football, was struck in the head thousands of times. And I have to tell you, though, what was much worse than that was a pair of bike accidents I had where I suffered concussions, and I'm still dealing with the effects of the most recent one today as I stand in front of you. There is a fear around concussion that does have some evidence behind it. There is information that a repeated history of concussion can lead to early dementia, such as Alzheimer's,
and chronic traumatic encephalopathy. That was the subject of the Will Smith movie "Concussion." And so everybody is caught up in football and what they see in the military, but you may not know that bike riding is the leading cause of concussion for kids, sports-related concussion, that is. And so another thing that I should tell you that you may not know is that the helmets that are worn in bicycling and football and many activities, they're not designed or tested for how well they can protect your children against concussion. They're in fact designed and tested
for their ability to protect against skull fracture. And so I get this question all the time from parents, and they ask me, "Would you let your own child play football?" Or, "Should I let my child play soccer?" And I think that as a field, we're a long way from giving an answer with any kind of confidence there. So I look at that question from a bit of a different lens, and I want to know, how can we prevent concussion? Is that even possible? And most experts think that it's not, but the work that we're doing in my lab is starting to reveal more of the details around concussion
so that we can have a better understanding. The reason we're able to prevent skull fracture with helmets is because it's pretty simple. We know how it works. Concussion has been much more of a mystery. So to give you a sense of what might be happening in a concussion, I want to show you the video here that you see when you type into Google, "What is a concussion?" The CDC website comes up, and this video essentially tells the whole story. What you see is the head moves forward, the brain lags behind, then the brain catches up
and smashes into the skull. It rebounds off the skull and then proceeds to run into the other side of the skull. And what you'll notice is highlighted in this video from the CDC, which I'll note was funded by the NFL, is that the outer surface of the brain, where it was to have smashed into the skull, looks like it's been damaged or injured, so it's on the outer surface of the brain. And what I'd like to do with this video is to tell you that there are some aspects that are probably right, indicative of what the scientists think happens with concussion, but there's probably more that's wrong with this video.
So one thing that I do agree with, and I think most experts would, is that the brain does have these dynamics. It does lag behind the skull and then catch up and move back and forth and oscillate. That we think is true. However, the amount of motion you see in the brain in this video is probably not right at all. There's very little room in the cranial vault, only a few millimeters, and it's filled entirely with cerebral spinal fluid, which acts as a protective layer. And so the brain as a whole probably moves very little inside the skull.
The other problem with this video is that the brain is shown as a kind of rigid whole as it moves around, and that's not true either. Your brain is one of the softest substances in your body, and you can think of it kind of like jello. So as your head is moving back and forth, your brain is twisting and turning and contorting, and the tissue is getting stretched. And so most experts, I think, would agree that concussion is not likely to be something that's happening on this outer surface of the brain, but rather it's something that's much deeper
towards the center of the brain. Now, the way that we're approaching this problem to try to understand the mechanisms of concussion and to figure out if we can prevent it is we are using a device like this. It's a mouthguard. It has sensors in it that are essentially the same that are in your cell phone: accelerometers, gyroscopes, and when someone is struck in the head, it can tell you how their head moved at a thousand samples per second. The principle behind the mouthguard is this:
it fits onto your teeth. Your teeth are one of the hardest substances in your body. So it rigidly couples to your skull and gives you the most precise possible measurement of how the skull moves. People have tried other approaches, with helmets. We've looked at other sensors that go on your skin, and they all simply move around too much, and so we found that this is the only reliable way to take a good measurement. So now that we've got this device, we can go beyond studying cadavers, because you can only learn so much about concussion
from studying a cadaver, and we want to learn and study live humans. So where can we find a group of willing volunteers to go out and smash their heads into each other on a regular basis and sustain concussion? Well, I was one of them, and it's your local friendly Stanford football team. So this is our laboratory, and I want to show you the first concussion we measured with this device. One of the things that I should point out is the device has this gyroscope in it, and that allows you to measure the rotation of the head.
Most experts think that that's the critical factor that might start to tell us what is happening in concussion. So please watch this video. Announcer: Cougars bring extra people late, but Luck has time, and Winslow is crushed. I hope he's all right. (Audience roars) Top of your screen, you'll see him come on just this little post route, get separation, safety. Here it comes at you in real speed. You'll hear this. The hit delivered by -- David Camarillo: Sorry, three times is probably a little excessive there.
But you get the idea. So when you look at just the film here, pretty much the only thing you can see is he got hit really hard and he was hurt. But when we extract the data out of the mouthguard that he was wearing, we can see much more detail, much richer information. And one of the things that we noticed here is that he was struck in the lower left side of his face mask. And so that did something first that was a little counterintuitive. His head did not move to the right. In fact, it rotated first to the left. Then as the neck began to compress,
the force of the blow caused it to whip back to the right. So this left-right motion was sort of a whiplash-type phenomenon, and we think that is probably what led to the brain injury. Now, this device is only limited in such that it can measure the skull motion, but what we really want to know is what's happening inside of the brain. So we collaborate with Svein Kleiven's group in Sweden. They've developed a finite element model of the brain. And so this is a simulation using the data from our mouthguard from the injury I just showed you, and what you see is the brain -- this is a cross-section right in the front
of the brain twisting and contorting as I mentioned. So you can see this doesn't look a lot like the CDC video. Now, the colors that you're looking at are how much the brain tissue is being stretched. And so the red is 50 percent. That means the brain has been stretched to 50 percent of its original length, the tissue in that particular area. And the main thing I want to draw your attention to is this red spot. So the red spot is very close to the center of the brain, and relatively speaking, you don't see a lot of colors like that on the exterior surface as the CDC video showed.
Now, to explain a little more detail about how we think concussion might be happening, one thing I should mention is that we and others have observed that a concussion is more likely when you're struck and your head rotates in this direction. This is more common in sports like football, but this seems to be more dangerous. So what might be happening there? Well, one thing that you'll notice in the human brain that is different than other animals is we have these two very large lobes. We have the right brain and the left brain. And the key thing to notice in this figure here
is that right down the center of the right brain and the left brain there's a large fissure that goes deep into the brain. And in that fissure, what you can't see in this image, you'll have to trust me, there is a fibrous sheet of tissue. It's called the falx, and it runs from the front of your head all the way to the back of your head, and it's quite stiff. And so what that allows for is when you're struck and your head rotates in this left-right direction, forces can rapidly transmit right down to the center of your brain. Now, what's there at the bottom of this fissure?
It's the wiring of your brain, and in fact this red bundle here at the bottom of that fissure is the single largest fiber bundle that is the wiring that connects the right and left sides of your brain. It's called the corpus callosum. And we think that this might be one of the most common mechanisms of concussion, and as the forces move down, they strike the corpus callosum, it causes a dissociation between your right and your left brain and could explain some of the symptoms of concussion. This finding is also consistent of what we've seen in this brain disease that I mentioned, chronic traumatic encephalopathy.
So this is an image of a middle-aged ex-professional football player, and the thing that I want to point out is if you look at the corpus callosum, and I'll page back here so you can see the size of a normal corpus callosum and the size of the person here who has chronic traumatic encephalopathy, it is greatly atrophied. And the same goes for all of the space in the ventricles. These ventricles are much larger. And so all of this tissue near the center of the brain has died off over time. So what we're learning is indeed consistent. Now, there is some good news here, and I hope to give you a sense of hope by the end of this talk.
One of the things that we've noticed, specifically about this mechanism of injury, is although there's a rapid transmission of the forces down this fissure, it still takes a defined amount of time. And what we think is that if we can slow the head down just enough so that the brain does not lag behind the skull but instead it moves in synchrony with the skull, then we might be able to prevent this mechanism of concussion. So how can we slow the head down? (Laughter) A gigantic helmet. So with more space, you have more time,
and this is a bit of a joke, but some of you may have seen this. This is bubble soccer, and it's a real sport. In fact, I saw some young adults playing this sport down the street from my house the other day, and as far as I know there have been no reported concussions. (Laughter) But in all seriousness, this principle does work, but this has gone too far. This isn't something that's practical for bike riding or playing football. And so we are collaborating with a company in Sweden called Hövding. Some of you may have seen their work, and they're using the same principle of air to give you some extra space
to prevent concussion. Kids, don't try this at home please. This stuntman does not have a helmet. He instead has a neck collar, and this neck collar has sensors in it, the same type of sensors that are in our mouthguard, and it detects when he's likely to have a fall, and there's an airbag that explodes and triggers, the same way that an airbag works in your car, essentially. And in the experiments we've done in my lab with their device, we found that it can greatly reduce the risk of concussion in some scenarios compared to a normal bicycle helmet.
So it's a pretty exciting development. But in order for us to actually realize the benefits of technology that can prevent concussion, it needs to meet regulations. That's a reality. And this device is for sale in Europe but is not for sale in the US, and probably won't be any time soon. So I wanted to tell you why. There are some good reasons and then there are some not so good reasons. Bike helmets are federally regulated. The Consumer Product Safety Commission has been given jurisdiction to approve any bike helmet for sale,
and this is the test they use. This is back to what I was telling you at the beginning about skull fracture. That's what this test is for. And that's an important thing to do. It can save your life, but it's not sufficient, I would say. So for example, one thing this test doesn't evaluate is it doesn't tell you is that airbag going to trigger at the right time and place, and not trigger when it doesn't need to? Similarly, it's not going to tell you is this helmet likely to prevent concussion or not? And if you look at football helmets, which aren't regulated, they still have a very similar test.
They're not regulated by the government, anyway. They have an industry body, which is the way most industries work. But this industry body, I can tell you, has been quite resistant to updating their standards. So in my lab, we are working on not only the mechanism of concussion, but we want to understand how can we have better test standards? And we hope that the government can use this type of information to encourage innovation by letting consumers know how protected are you with a given helmet. And I want to bring this back finally to the original question I asked, which is, would I feel comfortable letting my child play football
or ride a bicycle? And this might be just a result of my own traumatic experience. I'm much more nervous about my daughter, Rose, riding a bicycle. So she's a year and a half old, and she's already, well, wants to anyway, race down the streets of San Francisco. This is the bottom of one of these streets. And so my personal goal is to -- and I believe this is possible -- is to further develop these technologies, and in fact, we're working on something in my lab in particular that really makes optimal use of the given space of a helmet. And I am confident that we will be able to, before she's ready to ride a two-wheeler,
have something available that can in fact really reduce the risk of concussion and comply with regulatory bodies. And so what I'd like to do -- and I know that this is for some of you of more immediate nature, I've got a couple years here -- is to be able to tell parents and grandparents when I'm asked, it is safe and healthy for your children to engage in these activities. And I'm very fortunate to have a wonderful team at Stanford that's working hard on this. So I hope to come back in a few years with the final story, but for now I will tell you,
please don't just be afraid when you hear the word concussion. There is hope. Thank you. (Applause)